Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6693
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najpiękniejsze ogrody zostały nagrodzone

Sobota, 7 lipca 2018, 10:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2018, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Najpiękniejsze ogrody zostały nagrodzone
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.07) na Placu Ratuszowym zakończono kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy ogród w Jeleniej Górze. Pierwsze miejsce przyznano Wspólnocie Mieszkaniowej Wolności 299, a pozostali uczestnicy dostali wyróżnienia.

Konkurs pn. "Ładnie mieszkać" wystartował wiosną, a organizatorami byli: Miasto Jelenia Góra, Straż Miejska i PWiK "Wodnik". Decyzją jury, które przez ten czas oceniało zgłoszone miejsca, najpiękniejszy okazał się teren przy budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Wolności 299.

- Zdecydowaliśmy się przeznaczyć duże środki, żeby mieć nie mniej ładny ogród od leżącego naprzeciw Parku Norweskiego - podkreślił Józef Pawłowski, prezes zwycięskiej wspólnoty, która do wykonania ogrodu wynajęła specjalizującą się firmę. Poza pięknymi nasadzeniami, przy budynku w Cieplicach znajdują się siłownie zewnętrzne dla dorosłych i osobne urządzenia dla dzieci. - Dbanie o ogród to forma integracji wspólnoty. Tam się spotykamy, dbamy o ten teren, mamy altanę i grilla - dodał szef wspólnoty.
- Zawsze zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby brali udział w konkursie. Zgłosiło się tylko 8 podmiotów, ale wielu ludzi nie chce, żeby ktoś wchodził im na posesję - powiedział st. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Organizatorzy, dzięki wsparciu sponsorów wręczyli wyróżnionym nagrody, dziękując za upiększanie poszczególnych miejsc w Jeleniej Górze. Poza pierwszą nagrodą, przyznano 7 wyróżnień, a otrzymali je: Uzdrowisko Cieplice, Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostoja, Anna i Marcin Kulikowie, Iwona i Piotr Bieganowscy, Katarzyna i Andrzej Chodorowie, Maria i Krzysztof Małetkowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa Fampa.

- Na pewno jury spodobał się nasz dziedziniec między Długim Domem a Muzeum Przyrodniczym. To pięknie, ciche miejsce, gdzie można poczytać książkę pryzy fontannie. Zwrócono też uwagę na odrestaurowanego Nepomucena, który wpisuje się w budowany bulwar. Podobało się także otoczenie Edwarda - powiedziała Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska Cieplice, która dziękowała za wyróżnienie w konkursie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group