Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4257
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najmłodsi tenisiści w akcji

Wtorek, 13 września 2016, 22:08
Aktualizacja: 22:13
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Najmłodsi tenisiści w akcji
Fot. użyczone
Za nami Dziecięcy Turniej Tenisowy o Puchar Dyrektora MOS w Jeleniej Górze. Najmłodsza kategoria wiekowa przyniosła chyba rodzicom najwięcej emocji. Mecze były zacięte i wyrównane.

Najlepszym okazał się Marcel Guziński, który jak się później okazało zajął wysokie drugie miejsce w starszej kategorii wiekowej. W tej kategorii wyróżnić musimy dwie dodatkowe osoby poza podium. Pierwsza z nich to Jakub Głowacki, który mimo tego że nie uplasował się na podium pokazał się z bardzo dobrej strony. Mamy pewność że w przyszłości będzie plasował się coraz wyżej. Druga osoba to Tatiana Młynarska, której organizatorzy przyznali nagrodę Fair Play, Tatiana podczas gry pokazała niezłomny i silny charakter, którego mogą jej inni pozazdrości.

Wyniki Kat Czerwona:
1. Marcel Guziński 2008
2. Jakub Szopiński 2008
3. Filip Troć 2008
4. Jakub Głowacki 2010
5. Tatiana Młynarska 2009

Ignacy Pankowski 2010
Marysia Kwaśniewska 2009
Oliwier Łabiński 2008
Paweł Kwiatkowski 2008

Bardzo mocno obsadzona okazała się kategoria wiekowa chłopców do 9 lat. Faworyci przeszli przez eliminacje bezproblemowo, aby następnie stoczyć zacięte boje o puchary. W meczu finałowym spotkali się Jakub Szustak z Marcelem Guzińskim, chłopcy mieli już okazje grać z sobą na turniejach tenisowych poza Jelenia Górą, tak więc każdy wiedział na co stać przeciwnika. Oboje przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani. Pierwszy przełamał rywala Marcel i wyszedł na prowadzenie, jednak Jakub przełamał powrotnie aby w ostateczności wygrać cały mecz. Widowisko zebrało sporą ilość kibiców, którzy na zmianę oklaskiwali wspaniałe zagrania z jednej i drugiej strony.

Wyniki Kat Pomarańczowa:
1. Jakub Szustak 2007
2. Marcel Guziński 2008
3. Maurycy Dzida 2007
4. Jakub Szopiński 2008
5. Ignacy Pankowski

Nikodem Janecki
Kajetan Makowski
Mikołaj Pietrzykowski
Klara Makowska
Marysia Kwaśniewska
Wojciech Biegański
Karolina Formicka
Paweł Kwiatkowski

Kategoria chłopców do lat 12 była bardzo mocno obsadzona, a mecze długie i zacięte. Dorośli jeleniogórscy amatorzy mogliby spokojnie od tych dzieci uczyć się utrzymywania piłki w korcie. Zwyciężył jednak Bartosz Głowacki mimo tego iż nie miał łatwej grupy. W eliminacjach stoczył zacięty mecz z Antkiem Dzidą, który nie miał możliwości pokazać swoich umiejętności w meczach finałowych właśnie ze względu na wyeliminowanie go przez Bartka Głowackiego. Mecze finałowe chłopców trwały bardzo długo, a najwytrwalsi kibice do końca oklaskiwali co róż lepsze zagrania forehandowe i backhandowe chłopców.

Wyniki Kat. Zielona Chłopcy:
1. Bartosz Głowacki
2. Wiktor Kowalski
3. Jakub Marciniak
4. Antoni Dzida
Oliwier Walaszczyk
Arkadiusz Skóra
5. Karol Fijak
Jakub Łabuz
Mateusz Formicki
Maks Golonka
Filip Kaczmarek
Kuba Kowalski

W kategorii dziewcząt do lat 12 bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Kurenc w całym turnieju tracąc tylko jednego gema. Pozostałe mecze były bardziej wyrównane i zawodniczki musiały zaprezentować się z najlepszej strony aby przejść eliminacje, a następnie uplasować się na podium.

Wyniki Kat. Zielona Dziewczynki:
1. Wiktoria Kurec
2. Natalia Pniak
3. Oliwia Kibiń
4. Karolina Janecka
5. Zuzanna Buczek
Julia Pietrzykowska

W niedzielę odbył się natomiast turniej rodzinny. Osoba dorosła wraz młodzieżą startowała w teamach. Najpierw zawodnicy przebrnęli przez eliminacje w grupach, następnie awansowały cztery drużyny do meczy finałowych. Najbardziej zaciętym meczem okazał się półfinał pomiędzy A.P. Pankowskimi a K. Kaszewskim i B. Młynarskim. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku.

Wyniki Debel Rodzinny:
1. Pankowski Antoni / Pankowski Przemysław
2. Kacper Kaszewski / Bartosz Młynarski
3. Adam Bykowski / Andrzej Muszyński
4. Kornel Kolek / Tomasz Kolek
Mikołaj Liniewicz / Ireneusz Taraszkiewicz
Marcel Guziński / Krzysztof Guziński
Jakub Marciniak / Daniel Marciniak
Karol Fijak / Wojciech Fijak
Paula / Zbigniew Rasiewicz
Wiktor Kowalski / Agnieszka Kozłowska-Kowalska
Marysia Kwaśniewska / Bartosz Kwaśniewski

Frekwencja na kortach pokazała że takiego turnieju od lat brakowało w Jeleniej Górze. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia takiej imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group