Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7654
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najlepsi z „apetytem na region”

Czwartek, 12 stycznia 2017, 11:27
Aktualizacja: 21:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Najlepsi z „apetytem na region”
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych im. Unii Europejskiej gościł wczoraj (11.01) uczestników okręgowego etapu IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W Jeleniej Górze wiedzą na temat turystyki kulinarnej popisywało się 14 najlepszych uczniów z siedmiu szkół Dolnego Śląska.

Olimpiada, odbywająca się pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizowana jest przez Uniwersytet Łódzki – Wydział Nauk Geograficznych, Instytutu Geografii Miast i Turyzmu. Do jeleniogórskiej szkoły zjechali uczniowie: z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Oławy – byli też reprezentanci gospodarzy etapu okręgowego: Weronika Wakor oraz Monika Sobańska przygotowane przez Bogumiłę Ziemiańską i Liliannę Rzepkę.

- W drugim etapie uczniowie wykonują zadania praktyczne, czyli najczęściej programują wycieczkę w kraju lub za granicą - powiedziała Bogumiła Ziemiańska, kierownik szkolenia praktycznego z ZSE-T. - Od początku do końca układają program, kalkulują imprezę – wyjaśniła B. Ziemiańska, która liczy na dobry wynik naszych uczennic, szczególnie mając na względzie, że Monika Sobańska w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w Polsce.

- Staram się pobić ubiegłoroczne osiągnięcie. Temat jest bardzo ciekawy, ale i dość obszerny. Myślę, że osoby, które układały naszą olimpiadę dość mocno musiały się napracować, żeby nas zaskoczyć, ale mam nadzieję, że damy sobie radę – mówiła Monika Sobańska, która szczególnie poleca turystykę kulinarną Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group