Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12603
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najbliżsi pobili córeczkę?

Czwartek, 4 grudnia 2008, 13:50
Aktualizacja: 21:46
Autor: TEJO
Do szpitala została przyjęta miesięczna dziewczynka ze śladami na ciele mogącymi świadczyć o jej pobiciu. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest prawdopodobne, że pobili je matka i ojczym.

Wczoraj policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią matkę i 29-letniego ojca, którzy podejrzani są o narażenie niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak ustalili policjanci, wieczorem dnia poprzedniego dziewczynka trafiła do szpitala ze śladami na ciele, które mogą świadczyć o jej pobiciu. Na szczęście są to obrażenia nie zagrażające życiu dziecka. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia policjantów, rodzicom dziecka grozi kara do pięciu lat więzienia. Póki co rodzice trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policja ustala czy matka i jej konkubent spowodowali zagrożenie dla życia córki.

Kobieta jest znana jeleniogórskiej policji. Wiosną 2008 roku dzielnicowy uzyskał informację, że 27-latka wraz ze swoją drugą pięcioletnią córką często zmienia miejsca pobytu, nadużywa alkoholu i wraz z dzieckiem nocuje w różnych melinach i po piwnicach – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjant o złym sprawowaniu opieki nad dzieckiem powiadomił Sąd Rodzinny, który na jego wniosek umieścił w maju br. dziewczynkę w domu dziecka. Kolejnym postanowieniem Sądu Rodzinnego we wrześniu dziewczynka została oddzielona do matki, jednocześnie rodzina została objęta opieką kuratora społecznego i zawodowego. Po zatrzymaniu opiekunów przez policję dziewczynka ponownie trafiła do domu dziecka.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
916
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group