Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5897
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nagroda dla Zeszytów Historycznych

Czwartek, 9 marca 2017, 8:07
Aktualizacja: 11:29
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Nagroda dla Zeszytów Historycznych
Fot. Archiwum K. Tęczy
Podczas Tour Salonu na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu wręczono nagrody przyznane wydawnictwom zgłoszonym na Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Drugie miejsce zdobyły Zeszyty Historyczne.

Przegląd jest organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w imieniu którego działają: Komisja Krajoznawcza ZG PTTK, Centralna Biblioteka PTTK, Oddział Poznański PTTK i Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych. Patronat nad Przeglądem objęły: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Na Przegląd przysłano 158 publikacji przysłanych przez 69 wydawców. Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Janusza Zdebskiego wybrało najlepsze publikacje w sześciu kategoriach. W kategorii Informatory krajoznawcze i foldery II miejsce zdobył cykl wydawniczy Zeszyty Historyczne, wydawane przez Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu a redagowane przez Regionalną Pracownię Krajoznawczą Karkonoszy działającą w ZGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group