Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 7 listopada
Imieniny: Kariny, Antoniego
Czytających: 12083
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Nadzieja na remont zniszczonej drogi

Czwartek, 19 lipca 2018, 6:50
Aktualizacja: Piątek, 20 lipca 2018, 10:22
Autor: WAC
Powiat: Nadzieja na remont zniszczonej drogi
Fot. WAC
To dobra informacja dla mieszkańców gminy Janowice Wielkie oraz wszystkich przyjeżdżających w Rudawy Janowickie. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Góry otrzymało z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na remont drogi Janowice Wielkie – Radomierz.

O wyremontowanie tej drogi powiatowej od dawna zabiega miejscowy samorząd, apelują o to mieszkańcy. Liczący ponad trzy kilometry odcinek od zjazdu z drogi krajowej nr 3 w Radomierzu do mostu przy Domu Pomocy Społecznej od dawna znajduje się w opłakanym stanie. Zwłaszcza odcinek w okolicach cmentarza w Janowicach Wielkich swą nawierzchnią przypomina ser szwajcarski.

Otrzymana przez Starostwo Powiatowe promesa - samo nie byłoby w stanie udźwignąć kosztów remontu drogi - opiewa na 3 miliony 615 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent kosztorysowej wartości inwestycji. Resztę musi znaleźć powiat. Obecnie trwają też rozmowy z gminą Janowice Wielkie na temat jej udziału finansowego w inwestycji.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
840
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Inne wydarzenia
Bije rekordy w ekstremalnej dyscyplinie. Rośnie prawdziwy brylant
 
Aktualności
Wiosenne techno w Jeleniej Górze – darmowe bilety
 
Kilometry
Łomnica doczekała się ronda
 
Aktualności
Złoty pociąg – krok do przodu czy w bok?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group