Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 2556
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

STARA KAMIENICA: Na zaprzęgi do Starej Kamienicy! W niedzielę

Sobota, 10 września 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Organizator
Jutro (niedziela) od godz. 11.00 na Hipodromie Izerskim w malowniczej Starej Kamienicy będą odbywały się już VII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

To zawody dla tych zapalonych zaprzęgowców, którzy nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w zawodach ogólnopolskich. Uczestnicy rywalizują w trzech konkurencjach: Ujeżdżeniu, Konkursie Zręczności Powożenia oraz Maratonie.

Pierwszym etapem zawodów jest ujeżdżenie. Zawodnicy mają za zadanie przejechanie programu ujeżdżenia na czworoboku o wymiar. Przedmiotem oceny w Konkursie Ujeżdżenia są swoboda i regularność chodów, harmonia, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy zaś oceniani są za styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania koniem.

Bezpośrednio po ujeżdżeniu odbywa się Konkurs Zręczności Powożenia, polegający na przejechaniu trasy na której ustawione są bramki z kegli (specjalnych pachołków), bez strącenia piłeczek. Konkurencja sprawdza kondycję, posłuszeństwo i elastyczność koni oraz precyzję powożenia zawodnika.

Ostatnim i najbardziej widowiskowym, etapem zawodów jest maraton. Na tym etapie zawodnicy będą mogli wykazać się zręcznością powożenia i ogólnymi umiejętnościami w obchodzeniu się z końmi. Na trasie maratonu, na zawodników czekają przeszkody stałe oraz ustawione np. z kostek słomy a także, przeszkoda wodna. Podczas przejazdu mierzony jest czas.

Dla miłośników koni i nie tylko, oprócz sportowej rywalizacji organizatorzy zaplanowali Gminne Dożynki z pokazem wieńców i zawodami sołectw, a popołudniu i wieczorem część artystyczną – m.in. występ zespołu City Girls, country oraz Rybniczanki. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Będą przejażdżki konno i zamki dmuchane. Będzie też loteria fantowa w której na wyłonionego w losowaniu uczestnika czeka nagroda niespodzianka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group