Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6136
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na zaprzęgi do Starej Kamienicy! W niedzielę

Wiadomości: STARA KAMIENICA
Sobota, 10 września 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Organizator
Jutro (niedziela) od godz. 11.00 na Hipodromie Izerskim w malowniczej Starej Kamienicy będą odbywały się już VII Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

To zawody dla tych zapalonych zaprzęgowców, którzy nie mogą lub nie chcą wziąć udziału w zawodach ogólnopolskich. Uczestnicy rywalizują w trzech konkurencjach: Ujeżdżeniu, Konkursie Zręczności Powożenia oraz Maratonie.

Pierwszym etapem zawodów jest ujeżdżenie. Zawodnicy mają za zadanie przejechanie programu ujeżdżenia na czworoboku o wymiar. Przedmiotem oceny w Konkursie Ujeżdżenia są swoboda i regularność chodów, harmonia, impuls, giętkość, lekkość, łatwość ruchu i prawidłowe wygięcie koni w ruchu. Zawodnicy zaś oceniani są za styl, dokładność i ogólną umiejętność powodowania koniem.

Bezpośrednio po ujeżdżeniu odbywa się Konkurs Zręczności Powożenia, polegający na przejechaniu trasy na której ustawione są bramki z kegli (specjalnych pachołków), bez strącenia piłeczek. Konkurencja sprawdza kondycję, posłuszeństwo i elastyczność koni oraz precyzję powożenia zawodnika.

Ostatnim i najbardziej widowiskowym, etapem zawodów jest maraton. Na tym etapie zawodnicy będą mogli wykazać się zręcznością powożenia i ogólnymi umiejętnościami w obchodzeniu się z końmi. Na trasie maratonu, na zawodników czekają przeszkody stałe oraz ustawione np. z kostek słomy a także, przeszkoda wodna. Podczas przejazdu mierzony jest czas.

Dla miłośników koni i nie tylko, oprócz sportowej rywalizacji organizatorzy zaplanowali Gminne Dożynki z pokazem wieńców i zawodami sołectw, a popołudniu i wieczorem część artystyczną – m.in. występ zespołu City Girls, country oraz Rybniczanki. Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Będą przejażdżki konno i zamki dmuchane. Będzie też loteria fantowa w której na wyłonionego w losowaniu uczestnika czeka nagroda niespodzianka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kedar 10-09-2011 8:42
wsiadam na powóz i lece na wrocław kibicować ADAMKOWI!!! ADAMEK ma dzisiaj baaaaaaaaardzo ciężki dzień zatem niech MOC BĘDZIE Z ADAMKIEM!!!
~Ryszard 10-09-2011 11:13
mnie najbardziej interesuje występ Rybniczanek, dodam tylko że mam 28 lat i szukam żony a mówi się ze w gminie Stara Kamienica są najlepsze dziewczyny-dobrze gotują, lubią porządek i co najważniejsze są wierne
~aa 10-09-2011 14:10
a tos Rysiu pojechał... zwłaszcza z tą wiernością.
~ 10-09-2011 14:15
szkoda ze Rysio interesuje sie tylko Rybniczankami i szkoda ze ze tak malo wymaga od swojej zony- gotowanie sprzatanie i wiernosc na dokladke, przytyjesz i zanudzisz sie Rysiu bo zonka bedzie bardzo zmeczona staniem przy garach srzataniemi trzymaniem fasonu ze jest wierna , ale czemu ona jest wierna swoim ideom czy tobie , a ty co w zamian jej dasz przepocone skarpety, brudne koszule i niedomyte otluszczone cialo
~Ryszard 10-09-2011 15:02
tak przypuszczałem że zostane opluty jadem forumowiczów. Swojej przyszłej żonie i dzieciom zapewnie dom i godne życie bez problemów finansowych.Napisałem czego oczekuję , czy to tak dużo? Chcę mieć rodzinie na poziomie a do tego jest potrzebna żona która nie mysli o plotkowaniu i nic nierobieniu.Szukam żony a nie choinki.
~Ksiądz 10-09-2011 15:34
One są wierne jednej zasadzie, każdemu dają tylko nie własnemu mężowi.
Piipi Jelonkowa 10-09-2011 15:55
.. chyba *ten Ryśio chce dokuczyc sąsiadowi i spowadzic do siebie .. śpiewaczkę ! ~SMUTNE ..
~Jork 10-09-2011 18:50
Rysiu. A ja jestem a Tobą. Przecież każdemu wolno marzyć. :-) A w Starej są fajne dziewczyny to fakt.
~ 10-09-2011 22:51
Rybniczanki górą :):):):):):):):):)::):):)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group