Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7567
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na wojnę z "kablarzami"

Wtorek, 31 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Na wojnę z "kablarzami"
Fot. KMP
Przedstawiciele firm pokrzywdzonych w wyniku kradzieży kabli spotkali się z policjantami. Rozmawiano o tym, jak zapobiegać temu zjawisku i skuteczniej ścigać przestępców.

Zarówno dla policji, jak i firm telekomunikacyjnych złodzieje kabli stali się ostatnio plagą. Niedawno informowaliśmy o paraliżu komunikacyjnym po kradzieży i uszkodzeniu kabla Dialogu i TP S.A.

Do podobnych incydentów dochodzi częściej. Wskutek bezmyślności złodziei w poniedziałek telefonów oraz dostępu do internetu pozbawiona została część mieszkańców Cieplic. Policjanci także otrzymali zgłoszenie o kradzieży kabla w rejonie ulicy Powstańców Wielkopolskich.

– W przypadku kradzieży elementów metalowych niezwykle istotny jest czas zgłoszenia. Aby działania policyjne mogły być skuteczne musi to nastąpić natychmiast po zaistnieniu przestępstwa – podkreślił nadkom. Zbigniew Markowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze.
– Wówczas działania policjantów mogą doprowadzić do schwytania sprawców kradzieży na „gorącym uczynku”.

– Policjanci zatrzymują i legitymują wszystkie osoby przenoszące i przewożące złom i sprawdzają źródło jego pochodzenia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego.
Kontrolowane są też punkty skupu złomu. Żadnemu nie odebrano jeszcze koncesji, ale kilku osobom tam pracującym, podejrzanym o skupowanie kradzionych elementów, postawiono zarzut paserstwa.

– Nie bądźcie obojętni! Jeżeli państwo zauważycie dym w lesie czy w innym miejscu mogący świadczyć o opalaniu kabli, prosimy o natychmiastową informację pod numer alarmowy policji 997 lub zgłoszenie tego przestępstwa w najbliższej jednostce – apeluje nadkom. E. Bagrowska. – Należy też informować stróżów prawa o osobach, które kręcą się przy studzienkach rewizyjnych, w których są kable.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group