Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3276
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na uporządkowanym cmentarzu w Goduszynie msza ekumeniczna

Sobota, 20 września 2014, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 21 września 2014, 8:26
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na uporządkowanym cmentarzu w Goduszynie msza ekumeniczna
Fot. Stowarzyszenie Goduszyn
Jutro (21. 09.) o godz. 15.00, na terenie XIX–wiecznego cmentarza ewangelickiego w Goduszynie, odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. – Msza będzie zwieńczeniem inicjatywy Stowarzyszenia Goduszyn porządkującego od kilku miesięcy nekropolię, która po II wojnie światowej została zniszczona i zapomniana – mówił Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Inicjatywę lokalną udało się zrealizować wspólnie z władzami Jeleniej Góry. Wkład miasta wyniósł 8 tys. zł, a Stowarzyszenia 7 tys. zł.

– Wraz z mieszkańcami Goduszyna uprzątnęliśmy teren, nawieźliśmy ziemi, która została rozplantowana, posialiśmy trawę. Wybrukowane zostało miejsce, na którym stoi już obelisk z tablicą pamiątkową, krzyż oraz jedyny nagrobek, jaki zachował się. Prace trwały kilka miesięcy – opowiadał Robert Obaz.

Na tablicy wyryto napisy w języku polskim oraz niemieckim: „Pamięci ewangelickich Goduszan pochowanych na tej ziemi” oraz „Tu miejsce odpocznienia mego na wieki Ps. 132, 14”.

To jednak nie koniec prac na cmentarzu. – Za miesiąc wraz z Karkonoskim Parkiem Narodowym posadzimy tu jeszcze ok. 60 drzew – dodał prezes.

Cmentarz będzie częścią przyrodniczego szlaku z Cieplic do Perły Zachodu. – Miejsce to po zagospodarowaniu przypomina park, w którym każdy z nas może zatrzymać się, w ciszy zastanowić nad przeszłością i przyszłością, wsłuchać w śpiew ptaków i zachwycić pięknym widokiem na Karkonosze – zachęcał Robert Obaz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group