Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11659
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Na tyłach kultury

Niedziela, 1 listopada 2020, 7:01
Autor: WAC
Mysłakowice: Na tyłach kultury
Fot. GOK Mysłakowice
Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach zakończył realizację projektu pn. „Na tyłach kultury”.

Liderką projektu była dyrektor GOK Marianna Ostrowska, a w jego realizację włączeni zostali pracownicy mysłakowickiego domu kultury, uczniowie i dzieci z gminnych szkół i przedszkoli, seniorzy oraz mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości. Celem wspólnych działań było upiększenie i zagospodarowanie dotychczas zaniedbanej przestrzeni przy domu kultury w Mysłakowicach.

Mysłakowicki projekt odbywał się w ramach programu “Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk” i otrzymał dofinansowanie, jako jeden z ośmiu pomysłów, spośród 30 zgłoszonych w regionie. Efektem artystycznych działań są: obraz pn. „drzewo uciekających marzeń” złożony z kolorowych ręcznie wykonanych kafli, postać królewicza na wilku, instalacje z kolorowych okien oraz brama z materiałów wtórnych. Zostały one zamontowane na elewacji Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, a także na skwerze w pobliżu domu kultury.

Oprócz nagrody finansowej w wysokości 10 000 zł na realizację projektu, otrzymaliśmy także zaproszenie na trzydniowe warsztaty i szkolenia inaugurujące projekt w Srebrnej Górze - mówi dyrektor GOK Marianna Ostrowska. - Poznaliśmy tam mnóstwo kreatywnych osób z Dolnego Śląska, z bardzo ciekawymi projektami, które również otrzymały dofinansowanie. Najmilsze w trakcie tych warsztatów okazało się to, że mogliśmy usłyszeć wiele ciepłych słów od samej komisji konkursowej, a słowa uznania które brzmiały: „napisaliście świetny projekt, dałam wam największą ilość punktów” usłyszeliśmy przynajmniej dwukrotnie, co daje nam większą motywację i wiarę w to co robimy, choć wcale łatwo nie było zrealizować ten projekt.
Największym problemem okazała się biurokracja, niestety to wada wszystkich projektów realizowanych ze środków zewnętrznych, więc mieliśmy świadomość z czym będzie się trzeba zmierzyć. Kolejnym problemem był czas epidemii koronawirusa, która nasiliła się w końcowym etapie. W związku z obostrzeniami musieliśmy ograniczać liczbę uczestników w realizacji projektu, a część działań przejęliśmy z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury - kończy M. Ostrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2234
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group