Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2720
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na tropie izerskiej Michelsbaude

Czwartek, 28 lutego 2019, 12:33
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na tropie izerskiej Michelsbaude
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27.02) w Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wawrzyńczakiem, który od dekady mieszka w naszym regionie i jest zafascynowany Górami Izerskimi oraz Karkonoszami. Z jego pasji poszukiwania zrodziła się publikacja na temat chatki, która w przeszłości mogła być popularna na szlaku ze Świeradowa Zdroju do Szklarskiej Poręby.

Marcin Wawrzyńczak jest autorem pierwszej monografii gospody Michelsbaude przy Jeleniej Łące w Górach Izerskich. Podczas spotkania w Książnicy Karkonoskiej, które poprowadził przewodnik sudecki Robert Nowak - opowiadał ciekawostki, jakie udało mu się zdobyć - przede wszystkim ze źródeł niemieckich, bowiem w polskich zbiorach rzadko pojawia się owa gospoda.

Jak zaznaczył autor, często jest pytany, dlaczego na okładce nie ma jego nazwiska - odpowiedział, że nie czuje się autorem wielu zawartych w niej informacji i hipotez - on jedynie je zebrał i skleił w całość. W ramach ciekawostek mówił m.in., że w Michelsbaude mógł gościć J. Quincy Adams (późniejszy VI prezydent Stanów Zjednoczonych) czy Hauptmann. Zaznaczył, że nadal szuka kolejnych informacji i można się spodziewać kontynuacji. Poza przedstawieniem tematyki książki, M. Warzyńczak zaprezentował też wiele starych map, a dyskusja ze zgromadzonymi w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej była ciekawa i z pewnością nie wyczerpała tematu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group