Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4416
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na targowiskach bez zmian

Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na targowiskach bez zmian
Fot. rylit
Prezydent Marek Obrębalski z przyczyn proceduralnych unieważnił przetarg na dzierżawę jeleniogórskich placów targowych. Przez najbliższe pół roku targowiskami będą zarządzać dotychczasowi dzierżawcy. Przez ten czas ma zostać wypracowane wspólne stanowisko miasta i kupców na kolejne lata.

Za unieważnieniem przetargu na dzierżawę i zarządzanie targowiskami głosowali najpierw członkowie komisji przetargowej, w tym Jerzy Lenard, a następnie decyzję zatwierdził prezydent Marek Obrębalski.

„Za” przemawiały też sami kupcy i przyczyny formalne procedury przetargowej. Przede wszystkim żądanie od oferentów oświadczeń o prowadzeniu podobnej działalności gospodarczej przez rok zamiast zaświadczeń. W warunkach przetargowych zabrakło również określenia terminu ważności dokumentów i wysokości opłat dzierżawnych, obecnie była podana tylko stawka minimalna.

Przez najbliższe pół roku ma się rozstrzygnąć, czy w kolejnych latach jeleniogórskimi targowiskami zarządzać będą sami kupcy, zarządca komunalny czy zewnętrzny, ale wyłoniony w kolejnym przetargu z uszczegółowionymi kryteriami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
634
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group