Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6639
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na targowiskach bez zmian

Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na targowiskach bez zmian
Fot. rylit
Prezydent Marek Obrębalski z przyczyn proceduralnych unieważnił przetarg na dzierżawę jeleniogórskich placów targowych. Przez najbliższe pół roku targowiskami będą zarządzać dotychczasowi dzierżawcy. Przez ten czas ma zostać wypracowane wspólne stanowisko miasta i kupców na kolejne lata.

Za unieważnieniem przetargu na dzierżawę i zarządzanie targowiskami głosowali najpierw członkowie komisji przetargowej, w tym Jerzy Lenard, a następnie decyzję zatwierdził prezydent Marek Obrębalski.

„Za” przemawiały też sami kupcy i przyczyny formalne procedury przetargowej. Przede wszystkim żądanie od oferentów oświadczeń o prowadzeniu podobnej działalności gospodarczej przez rok zamiast zaświadczeń. W warunkach przetargowych zabrakło również określenia terminu ważności dokumentów i wysokości opłat dzierżawnych, obecnie była podana tylko stawka minimalna.

Przez najbliższe pół roku ma się rozstrzygnąć, czy w kolejnych latach jeleniogórskimi targowiskami zarządzać będą sami kupcy, zarządca komunalny czy zewnętrzny, ale wyłoniony w kolejnym przetargu z uszczegółowionymi kryteriami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group