Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9263
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na targowiskach bez zmian

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:44
Aktualizacja: 11:45
Autor: TEJO
Fot. rylit
Prezydent Marek Obrębalski z przyczyn proceduralnych unieważnił przetarg na dzierżawę jeleniogórskich placów targowych. Przez najbliższe pół roku targowiskami będą zarządzać dotychczasowi dzierżawcy. Przez ten czas ma zostać wypracowane wspólne stanowisko miasta i kupców na kolejne lata.

Za unieważnieniem przetargu na dzierżawę i zarządzanie targowiskami głosowali najpierw członkowie komisji przetargowej, w tym Jerzy Lenard, a następnie decyzję zatwierdził prezydent Marek Obrębalski.

„Za” przemawiały też sami kupcy i przyczyny formalne procedury przetargowej. Przede wszystkim żądanie od oferentów oświadczeń o prowadzeniu podobnej działalności gospodarczej przez rok zamiast zaświadczeń. W warunkach przetargowych zabrakło również określenia terminu ważności dokumentów i wysokości opłat dzierżawnych, obecnie była podana tylko stawka minimalna.

Przez najbliższe pół roku ma się rozstrzygnąć, czy w kolejnych latach jeleniogórskimi targowiskami zarządzać będą sami kupcy, zarządca komunalny czy zewnętrzny, ale wyłoniony w kolejnym przetargu z uszczegółowionymi kryteriami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~danusia z plusem 28-12-2009 12:31
Tylko ten kto wybuduje Halę Targową.
~Tato 28-12-2009 12:35
Za te tzw. "błędy proceduralne" powinno się wszcząć procedurę odebrania miastu nagrody "Fair Play" oraz "ISO". Takiego braku profesjonalizmu przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu przetargu dawno już nie widzieliśmy. Po co ten cały cyrk ? Kto teraz zwróci koszty źle przeprowadzonego przez miasto przetargu; a były one niebagatelne: np. ogłoszenia w gazecie, praca komisji, itp. Niepewni swego losu pracownicy targowisk przeklinają po dzień dzisiejszy prezydenta miasta za trzy miesiące niepokoju i strachu o miejsca pracy i własne rodziny. "Trzeba być wyzutym z sumienia aby z ostateczną decyzją czekać do dnia wigilii" - mówili. Urzędnicy - politycy próbowali postawić kolejny hipermarket, ale im się nie udało ! Panie Prezydencie, jak się Pan nie boi ludzi, to niech Pan boi się Boga !
~do Tato 28-12-2009 13:36
nie przesadzaj. Już widzę te przerażone twarze kupców na targowiskach. Szczególnie po godz. 16, gdy w większości zwijają swoje kramy. Nic dziwnego, że muszę, siłą rzeczy, zasuwać do marketu, bo po pracy to już targowiska nie ma.
~annaanna 28-12-2009 13:58
ja bardzo chetnie poszłabym do zabudowanej hali w ktorej kupie swierze warzywa owoce itp ,ale niestety po 16 juz nikogo na rynku niema nawet w letnie dni.mysle , że jest więcej chętnych , którzy zrobiliby takie zakupy w zamknietej cieplej halia tak jak napisano wyżej biegniemy do marketu....
~do tato 28-12-2009 13:59
i oczywiście przerażonych tych co prowadzą te targowiska
~ 28-12-2009 14:43
siedz baranie do 22 na mrozie az sobie wytlumaczysz dlaczego kupcy siedza do 16
~do post 14;43 28-12-2009 15:55
latem też jest mróz i dni są krótkie. Używając epitetów, odnoszących się przecież do bądź co bądź bardzo pożytecznych zwierzątek, a skierowanych do użytkowników portalu "Jelonki" wystawiasz sobie nieciekawe świadectwo.
kwakwa 28-12-2009 16:30
marian paździoch na zarządcę
~DOLNOŚLĄZAK 28-12-2009 17:08
Tymi targowiskami winni zarządzać kupcy tam handlujący. Nie wiem tylko czy - sami z siebie - potrafią stworzyć jakiś konkretny podmiot gospodarczy, z którym magistrat mógłby podpisać umowę. Znając jednak mentalność nas Polaków, jest prawie pewne że ten formalno-prawny twór rozpadnie się po jakichś 2-3 latach. Ludzie tam handlujący zagryzą się między sobą i stragany opustoszeją. Albo urzędniko-samorządowcy tak skonstruują umowę, że kupcom przestanie się opłacać jakikolwiek handel. Wskutek samolikwidacji miasto odzyska plac, który będzie miało możliwość zagospodarować na wzór Kilińskiego. Bardzo chciałbym mylić się w moich przypuszczeniach, życząc kupcom krociowych dochodów. Trwajcie na tych swoich stanowiskach. Niech emeryci i renciści też mają jakieś zajęcie w tych blacho-budkach. Lepszy byle jaki bussines własny niż robota hipermarkecie za jałmużnę. Straganiarze są pogodni i uśmiechnięci. Ci z hipermarketów smutni, przygnębieni a ich uprzejmość wymuszona.
~ 28-12-2009 17:24
Jeżeli kupcy otrzymają prawo do długoletniej dyspozycji targowiskiem to większość z nich na pewno zmodernizuje wiele obiektów.Kupcy płacą czynsze w zamian dzierżawca zarządza placem,tak więc o stan targowisk nie jest odpowiedzialny kupiec! Co do budowania hali to zwykłe zabójstwo kupców.Rynki mają swój urok a jakie są to każdy wie.Wiem tylko jedno żeby kupić jeszcze pomidora przypominającego smak jego z dzieciństwa idę na ryneczek, to jest mój wybór!
~do Kupców 28-12-2009 17:32
buraki nosić w marketach do będzie ciepło Wam Panom Kupcom Elicie tego Miasta he,he,he,he..... czapeczki, rękawiczki i będzie ciepło. Tam też zobaczycie jak wygląda uprzejmość, i wyjście do klienta.
~ 28-12-2009 20:33
dyplomacja duplomacja aprawda i tak po naszej stronie letnie zwierzatko
~ 28-12-2009 20:50
prosze sie odniesc do podzialu kupcy to elita a prezydent to kto
~oby mniej takich 28-12-2009 21:38
Gratuluje wyzszym sferom ponadczasowego myślenia na wiadomym poziomie A tym którzy maja handlowców za krótko mówiąc dno (za niekulturalnych i niewykształconych), jak mozna wywnioskować po powyzszych wypowiedziach polecam przeżyć jeden dzień na targowisku, może wtedy zrozumieją co znaczy zarobić na kawałek chleba dla rodziny, stojąc w deszczu, mrozie itp. Zastanówcie się nad tym co Wy piszecie, postawcie się w roli takiego człowieka a potem wyciągnijcie wnioski. Zycie uczy pokory i mam nadzieję, że ktoś się kiedyś na tym przejedzie. Nawet za przysłłowiowe "Ą" i "Ę" nie zdobęcie się szacunku drugiego człowieka. Ps. Nawet gdyby ktoś czekał na Was do godz 22 to Wy i tak będziecie mieli to daleko ii głęboko. iwybierzecie sklepy wielkopowierzchniowe jak to się ładnie nazywa. Gdzie ciepło w tyłek muzyczka przygrywa wszyscy się pięknie uśmiechają. Towar przywozony pod drzwi, a na targowisko nikt nie przyjdzie. Poza tym praca tych ludzi też wymaga wiel . Zeby odstac swoje w róznych warunkach, muszą poświecać swój czqs często od pożnych godzin nocnych lub bardzo wcześnie nad ranem, przywożąc świeży towar, na wy przejdziecie spojrzycie na nich z pogardą i to jest wasza zapłata. ciekawe czy wasza praca jest tak tez wynagradzana, i w dodatku oczerniana.
~znajomy 28-12-2009 23:15
Masz rację:)Wiele ludzi ma handlowców za niekulturalnych,i niewykształconych więc podzielę się z Wami ciekawostką,otóż mało który z handlujących na zabobrzu jest poniżej średniego wykształcenia,niektórzy mają nawet wyższe...hehe coś w tym jest że nie idą pracować w lepszych warunkach....
~Apollon 28-12-2009 23:56
No władzunia nasza to taka sama jak dzisiejsza komisja hazardowa. Ściemnić ile sie da, zagmatwać, aby tylko zrobić to, co ze spółą sklepikarzy robią od dawna. Blokować rozwój miasta, nie pozwalać na normalne życie ludziom i skazywać mieszkańców na te kantorki z 19 wieku. Natomiast te tak zwane targowiska to już nie mieszczą sie w zadnej kategorii kultury czy rozwoju cywilizacyjnego. Jakby lobby kupczyków chciało naprawdę sprzedawać towary dawno już by kupili plac i zbudowali hale targową z prawdziwego zdarzenia. Władzuniia boi się tych kupczyków, bo są to pewne głosy wyborcze dla tych co blokują inny rodzaj handlu niż błotny handel w kramach podwórkowych.
~Pixel v 29-12-2009 19:52
Widzę że większość wypowiadających się osób to osoby handlujące w mieście i na bazarach.To normalne że ryneczek jest zmorą krezusów z miasta.
~zazuzizuzuza 29-12-2009 19:53
a o co chodiz dlaczego z giełdą na lubanskiej nie ma kłopotów???
~zagraniczny 29-12-2009 22:05
~do zazuzizuzuza. Na Lubańskiej nie ma kłopotów, gdyż tam nie funkcjonuje magistracki twór o dziwnej nazwie "WYDZIAŁ INICJATYW GOSPODARCZYCH". Warto się bliżej przyjżeć temu urzędniczemu dziwolągowi w strukturze administracyjno-organizacyjnej Miasta Jelenia Góra. Warto zadać pytanie: w czym przejawia się inicjatywa gospodarcza pracowników tegoż wydziału? Ile osób tam pracuje, z jakim wykształceniem i czym konkretnie się zajmują się poszczególni pracownicy. Jakimi sukcesami może poszczycić się ten wydział? W okresie kryzysu gospodarczego ten wydział winien spełniać szczególną rolę. Jakaś dziwna cisza panuje na temat tej komórki funkcjonalnej U.M. Czyżby ten wydzial to tajna broń Prezydenta. A może wybitna ekonomistko-rzeczniczko-konsumentka, prezentując barwnie swoje własne stanowisko pracy zechciałaby wesprzeć koleżanki z WYDZIAŁU INICJATYW GOSPODARCZYCH i w ich imieniu udzielić jakiegoś wywiadu prasowego. A może nazwa tego wydziału jest chybiona.
~zazuzizuzuza 30-12-2009 18:27
ale chwileczkę- skoro Wydział Inicjatyw Gospodarczych działa tak, że nie ma kłopotów na Lubańskiej to chyba działa dobrze. Więc co chciałbys uzyskac jakimiś kontrolami , o co masz właściwie pretensje??/
~zazuzizuzuza 30-12-2009 18:31
a jaki wydział zajmował sie przetargiem na Lubanskiej??? moze skoro ten który to robił jest prężny to powinno sie jemu zlecac sprawy trudne??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group