Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3639
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o budżecie

Czwartek, 30 września 2021, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o budżecie
Fot. WAC
Na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji obradowali wczoraj (29.09) radni Rady Powiatu Karkonoskiego.

Najwięcej czasu rada poświęciła finansowemu podsumowaniu działalności powiatu w pierwszym półroczu 2021. Jak wynikało ze sprawozdania przedstawionego przez starostę karkonoskiego Krzysztofa Wiśniewskiego - sytuacja budżetowa samorządu powiatowego w tym okresie uległa poprawie. Spadło też zadłużenie powiatu.

Pierwsze półrocze zakończyliśmy z nadwyżką budżetową w wysokości 6 milionów 876 tysięcy złotych - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Wykonanie dochodów osiągnęło 50 procent planu rocznego, zaś wydatki zrealizowano na poziomie 44,74 proc. Co ważne, kwota wolnych środków osiągnęła nie notowany do tej pory pułap 20 milionów 835 tysięcy złotych. Na dzień 30 czerwca zadłużenie powiatu w stosunku do końca ubiegłego roku było niższe o 301 tysięcy złotych. Patrząc na wolne środki możemy powiedzieć, że już dziś moglibyśmy spłacić całe zadłużenie. Oczywiście tego nie zrobimy, bo zamierzamy je przeznaczyć jako wkład własny na inwestycje.

W trakcie sesji zapadły też dwie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej województwu dolnośląskiemu na realizacją dwóch inwestycji drogowych. Decyzją radnych powiat przeznaczy w sumie ponad 200 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowych przebudowy ronda dwóch skrzyżowań dróg powiatowych i wojewódzkich w Łomnicy oraz Kowarach. Rada wyraziła też zgodę na powierzenie zadania własnego gminie Stara Kamienica, co umożliwi wykonanie utwardzonego pobocza dróg powiatowych w pobliżu Urzędy Gminy oraz Szkoły Podstawowej w Starej Kamienicy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
6
38%
Hahaha
4
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
904
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group