Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6491
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o bezpieczeństwie

Piątek, 29 kwietnia 2022, 5:56
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o bezpieczeństwie
Fot. WAC
Tematyce bezpieczeństwa poświęcona była przede wszystkim wczorajsza (28.04) sesja Rady Powiatu Karkonoskiego.

Podczas posiedzenia radni wysłuchali, a następnie przyjęli sprawozdania komendantów powiatowych policji oraz straży pożarnej oraz dyrektorów powiatowych inspekcji: sanitarnej, weterynaryjnej oraz nadzoru budowlanego na temat ich działalności w 2021 roku. Sesja była też okazją do podziękowania przedstawicielom służb oraz tych instytucji za ich pracę, szczególnie trudną w czasie pandemii.

Współpraca pomiędzy służbami a powiatem oraz gminami powiatu karkonoskiego układa się wzorcowo – mówi starosta powiatu karkonoskiego Krzysztof Wiśniewski. - Przez ostatnie dwa lata, od momentu gdy powołałem Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, wypracowaliśmy nasze procedury na wypadek różnych zdarzeń. Robiliśmy też ćwiczenia na przeróżne sytuacje kryzysowe m.in. Piorun 2021 i nic nas w tym względzie nie powinno zaskoczyć.

W trakcie sesji rada przyjęła także uchwałę dotyczącą pomocy Ukraińcom przebywającym na terenie powiatu karkonoskiego.

Powiat karkonoski od początku pomaga uchodźcom z Ukrainy - mówi dyrektor Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego Edyta Kluczyńska. - Główne zadania zostały nam narzucone przez Wojewodę Dolnośląskiego, bo musimy pamiętać, że są to zadania rządowe. Ale powiat karkonoski uruchomił także specjalne konto na które można wpłacać środki na pomoc uchodźcom. Abyśmy mogli je wydatkować konieczne było podjęcie dzisiejszej uchwały.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
27%
Hahaha
4
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group