Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6186
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na sesji bez decyzji w sprawie absolutorium

Piątek, 8 czerwca 2018, 6:19
Aktualizacja: Sobota, 9 czerwca 2018, 9:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na sesji bez decyzji w sprawie absolutorium
Fot. Przemek Kaczałko
Jak co roku – w czerwcu – jeleniogórscy radni mieli zdecydować o udzieleniu lub nie absolutorium Prezydentowi Miasta za wykonanie budżetu z poprzedniego roku. Podczas wczorajszej (7.06) sesji już na początku obrad, biorąc pod uwagę nieobecności, było wiadomo, że żadna ze stron nie ma wymaganej większości.

W trakcie sesji prezydent przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Jelenia Góra za rok 2017, a skarbnik miasta sprawozdanie finansowe. Padła też informacja o stanie mienia komunalnego Miasta Jelenia Góra za 2017 rok, opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta Jeleniej Góry za 2017 rok, a także opinie komisji stałych.

Komisja Oświaty i Wychowania wydała pozytywną opinię, podobnie Komisja Gospodarki Komunalnej, ale Komisja Finansów i Budżetu już negatywną.

Jak przypomniał Józef Rypiński - przewodniczący Komisji Rewizyjnej, zgodnie z przepisami to właśnie Komisja Rewizyjna występuje do Rady Miasta o udzielenie, bądź nieudzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta. W tym przypadku stosunkiem 3 głosów za, przy 1 wstrzymującym - Komisja wnioskowała o udzielenie absolutorium włodarzowi Jeleniej Góry.

W trakcie dyskusji nie było "fajerwerków". Po dosyć długiej, często odbiegającej od meritum debacie, radni przeszli do głosowania. Za przyjęciem sprawozdania głosowało 11 radnych (Bałkowska, Chadży, Dusińska, Dziedzic, Kamiński, Kusiak, Kroczak, Obaz, Sikora, Wachowicz-Makieła i Wójcik), 8 było przeciw (Łojek, Ragiel, Rypiński, Sarzyński, Szklarska, Szymański, Wrotniewski, Ziętek), a Dawid Jezierski wstrzymał się od głosu. W sprawie absolutorium wyniki głosowania były identyczne. Aby udzielić (lub nie) absolutorium wymagana była większość bezwzględna, a więc minimum 12 głosów (przy 23-osobowym składzie jeleniogórskiej Rady). Nieobecni na sesji byli Piotr Miedziński, Oliwer Kubicki i Zbigniew Ładziński.

W porządku obrad była też zmiana w budżecie na rok 2018, która dotyczyła przede wszystkim zwiększeniu środków o ok. 300 tysięcy złotych na tzw. singletrack, czyli jednokierunkowe trasy rowerowe, co ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy.

Kolejna sesja zaplanowana jest na 26 czerwca - wtedy najprawdopodobniej dojdzie m.in. do obniżenia wynagrodzenia prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group