Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5898
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na roboczo o partnerstwie

Wtorek, 10 grudnia 2019, 11:16
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 6:47
Autor: WAC
Jelenia Góra: Na roboczo o partnerstwie
Fot. Starostwo Powiatowe
W ostatnich dniach z wizytą w Powiecie Jeleniogórskim przebywali przedstawiciele partnerskiego Regionu Miast Aachen i Powiatu Bamberg. Tematyce dalszej współpracy było poświęcone spotkanie polskich i niemieckich partnerów w hotelu „Mercure”.

W spotkaniu wziął udział członek zarządu powiatu Artur Smolarek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Wiesław Dzierzba oraz pracownik wydziału Jarosław Hajndrych. Delegacji z Aachen przewodniczył dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego, Oświaty i Szkolnictwa Markus Terodde. Powiat Bamberg reprezentowała dyrektor ds. Kultury i Sportu Renate Kuehhorn. W konsultacjach uczestniczyli również przedstawiciele samorządów uczniowskich z Zespołu Szkół w Piechowicach i Szkół Zawodowych z Aachen.

Podczas zebrania partnerzy uzgodnili i potwierdzili kierunki współpracy oraz działania w obszarach: wymiany młodzieży, praktyk zagranicznych, współpracy szkół, wspólnej promocji podczas targów i eventów po polskiej i niemieckiej stronie, wymiany kadry pedagogicznej szkół specjalnych i przedszkoli oraz wymiany w temacie alternatywnych źródeł energii i ochrony środowiska.

Dodajmy, że w 2020 roku Powiat Jeleniogórski i Region Miast Aachen będą obchodziły jubileusz 30- lecia partnerstwa. Jest to jedno z najstarszych partnerstw samorządowych w UE.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
696
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group