Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2305
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na ratunek Czechom

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 6:02
Autor: WAC
Region: Na ratunek Czechom
Fot. GOPR
Akcję ratowniczą w trakcie której udzielono pomocy dwojgu czeskich turystów przeprowadzili w pierwszy dzień świąt (25.12) ratownicy GOPR.

W godzinach wieczornych ratownik dyżurny w stacji centralnej otrzymał zgłoszenie od dyspozytora z Horskiej Služby Krkonoše o dwójce obywateli Czech, którzy w wyniku nagłego zachorowania jednego z uczestników wycieczki, nie byli w stanie kontynuować marszu. Na pomoc ruszyły dwa zespoły ratowników. Dzięki aplikacji „Ratunek” poszkodowani zostali szybko zlokalizowani oraz przetransportowani do stacji ratunkowej w Karpaczu.

Warto wspomnieć o tym, że poszkodowani byli wyposażeni w odpowiednie ubrania (łącznie ze śpiworem puchowym), mogące zabezpieczyć ich przed negatywnym oddziaływaniem warunków zewnętrznych, a finalnie przed hipotermią - informują goprowcy. - Jednak nie skorzystali ze swojego ekwipunku. Często apelujemy o zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt, dostosowany do warunków zewnętrznych oraz naszych potrzeb i umiejętności Nie zapominajmy jednak, że nawet najlepszy ekwipunek nie zastąpi nam zdrowego rozsądku, gdyż podjęcie odpowiedniej decyzji w odpowiednim czasie może uchronić przed przykrymi konsekwencjami naszych działań.

Twoja reakcja na artykuł?

35
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
6
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group