Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13525
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Piątek, 13 grudnia 2019, 9:09
Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia 2019, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę
Fot. Przemek Kaczałko
Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze zaprasza na spektakl poruszający kwestię hejtu (nie tylko) wśród młodzieży. Jak podkreślają twórcy, jest to ich reakcja na wydarzenia, jakie miały miejsce w tym roku w stolicy Karkonoszy, a których negatywnymi bohaterami są uczniowie. Spektakl będzie prezentowany dzisiaj (13.12) o godz. 13:13 oraz w niedzielę (15.12) o godz. 19:19.
Zaczęło się od incydentu, który miał miejsce w lutym br. w Jeleniej Górze, kiedy to dwie nastolatki pobiły się pod przejściem podziemnym. Zastanawialiśmy się z Maciejem Pierzchałą, czy jesteśmy w stanie coś zrobić w tej sprawie. Stwierdziliśmy, że jest taka potrzeba i musimy to zrobić. Tak narodziła się koncepcja spektaklu, ale nie tylko - powiedziała Małgorzata Osiej-Gadzina, która jest reżyserką spektaklu.
Przez kilka miesięcy spotykaliśmy się z młodymi ludźmi, pozyskiwaliśmy materiały źródłowe z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Policji i dopiero poznaliśmy skalę tego problemu. Bójka dwóch dziewczyn to wynik zaniedbań i błędów popełnianych przez różne instytucje. Dotarliśmy do przerażających wpisów nauczycieli do dzienniczków uczniów. Dotarliśmy z ogromnym przerażeniem do komentarzy pod artykułami na Jelonce. Zdaliśmy sobie sprawę, że ci młodzi nie robią nic gorszego, co robią starsi, mądrzejsi, z większym doświadczeniem. Ten spektakl jest głosem ludzi, którzy nie mówią o tym głośno, ale za ekranem bardzo chętnie piszą, obrażają... - stwierdził Maciej Pierzchała z Otwartej Papierni.

Spektakl można zobaczyć w piątek (13.12) o godz. 13:13 lub w niedzielę (15.12) o godz. 19:19 w Otwartej Papierni. Twórcy liczą, że będą kolejne pokazy - szczególnie zapraszają do kontaktu grupy zorganizowane oraz szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1144
Tak
11%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group