Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4471
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Na pomoc zwierzętom w Ukrainie

Czwartek, 24 marca 2022, 8:14
Autor: WAC
Europa: Na pomoc zwierzętom w Ukrainie
Fot. DIOZ
Już ponad 600 zwierząt z ogarniętej pożogą wojenną Ukrainy uratowali wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Obrońcy praw zwierząt ruszyli za naszą wschodnią granicę, aby nieść pomoc czworonogom. Do tej pory na Ukrainę dostarczyli ponad 60 ton darów - nie tylko dla zwierząt, ale również dla żołnierzy i rannych. Pomoc zorganizowana przez DIOS dotarła do: Kijowa, Charkowa, Dniepropietrowska, Łucka, Żytomierza, a także Mariupola. Samochody organizacji przejechały ponad 60 tysięcy kilometrów po polskich i ukraińskich drogach, dojeżdżając do najdalszych zakątków Ukrainy.

Dotychczas wydaliśmy niemal 700 000 zł na leki, opiekę weterynaryjną, organizacje konwojów, opatrunki, szczepienia i czipy dla psów i kotów oraz badania laboratoryjne dla uratowanych istot – informuje DIOZ. - Przyjęliśmy pod swoje skrzydła też już 10 uchodźców, dając im nie tylko schronienie, ale także godną pracę Uratowane przez nas zwierzęta znalazły schronienie oraz zostały zaopatrzone nie tylko w Ośrodku DIOZ, ale także innych organizacji działających na rzecz pomocy czworonogom. Przekazaliśmy też ponad 200 000 zł polskim i ukraińskim organizacjom na rzecz zwierząt. Pomagamy szpitalom, schroniskom, ogrodom zoologicznym. Zarówno w swoim imieniu, jak i naszych ukraińskich przyjaciół serdecznie dziękujemy za wsparcie płynące do nas z najdalszych zakątków świata. Jest z nami nie tylko Polska, ale również m.in. RPA, Kanada, USA, Brazylia, Australia, Kolumbia oraz niemal wszystkie kraje UE.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
18%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group