Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8256
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Sobota, 12 października 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 13:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Na pomoc dzieciom krzywdzonym
Fot. Starostwo Powiatowe
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Deutscher Kinderschutzbund Landesverband Sachsen e.V w Dreźnie, Dobrovolnicke Centrum o.s. w Usti nad Labem, Urząd Miasta w Jeleniej Górze i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jeleniej Górze były organizatorami Międzynarodowej Konferencji „Jak pomóc dziecku pokrzywdzonemu”, która odbyła się wczoraj (11.10) w Auli Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Wśród uczestników spotkania byli między innymi: kuratorzy, policjanci, pedagodzy, psycholodzy, prawnicy, mediatorzy, wicestarosta jeleniogórski Jarosław Kotliński, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze Ewelina Wójcik.

Tematy poruszane w trakcie konferencji to między innymi: standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców, standardy pomocy dziecku krzywdzonemu w Niemczech ze szczególnym uwzględnieniem Saksonii, postępowanie i pomoc dziecku krzywdzonemu w Czechach, wsparcie dziecka i rodziny w sytuacji zagrożenia, rola i postępowanie policji w Jeleniej Górze w sytuacji krzywdzenia dziecka. Wygłaszane prelekcje dotykały również tak delikatnych tematów jak przemoc seksualna oraz ewidentne zaniedbania, gdy rodzice nadużywają alkoholu i nie są w stanie kontrolować swoich emocji, a tym bardziej wychowywać własnych dzieci.

Konferencję uświetnił występ młodych artystów - dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 10 w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group