Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8627
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na początek roku – śpiewająco!

Środa, 1 września 2010, 18:17
Aktualizacja: Czwartek, 2 września 2010, 7:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na początek roku – śpiewająco!
Fot. TEJO
Bawili się, odpoczywali i pracowali – wszystko w równych proporcjach. Mowa o uczniach Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści, którzy właśnie wrócili z warsztatów w ramach projektu Leonardo da Vinci z Liberca, i jeszcze w wakacyjnych nastrojach rozpoczęli dziś chóralno–solistycznym występem nowy rok szkolny.

Duża sala Filharmonii Dolnośląskiej z trudem pomieściła uczniów, rodziców i nauczycieli cieplickiej PSM, której filia działa także w Jeleniej Górze przy Szkole Podstawowej nr 11. Wszyscy przybyli, aby uroczyście rozpocząć kolejne 10 miesięcy przygody z muzyką.

Zebranych przywitała Anna Pietrzak, dyrektor placówki. Życzyła samych sukcesów i wytrwałości. Tym, którzy dostaną gorsze stopnie poradziła, aby się nie zniechęcali, a taki rezultat potraktowali jako wyzwanie i motywację do poprawy. Anna Pietrzak zaprosiła także do wysłuchania krótkiego koncertu w wykonaniu chóru i młodych adeptów fortepianu. Wszyscy niedawno wrócili z Liberca (Czechy), gdzie w Zakladni Umelecke Skole (Podstawowa Szkoła Artystyczna) przez dwa tygodnie sierpnia uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Leonardo da Vinci.

W tym przedsięwzięciu placówka z Cieplic wzięła udział już po raz drugi. – Okazję do doskonalenia swoich umiejętności, poznania czeskiej kultury i miłego spędzenia czasu mieli także uczniowie z filii (Zabobrze). Była to świetna sposobność do integracji, na co dzień bowiem dzieci z Cieplic nie mają możliwości, aby się spotkać i poznać z kolegami z placówki filialnej – powiedziała Anna Pietrzak. Nic zatem dziwnego, że młodzież tak zżyła się ze sobą i z kadrą, że aż żal było z Liberca wyjeżdżać. Dyrektorka szkoły podziękowała nauczycielom, którzy włożyli wiele serca w wakacyjne zajęcia z młodzieżą.

Jako dowód, że w Czechach nikt nie próżnował, zabrzmiał repertuar dzisiejszego koncertu inauguracyjnego. Zagrali uczniowie klasy fortepianu i zaśpiewał szkolny chór pod dyrekcją Moniki Frąckiewicz-Motyki oraz Aleksandry Osieckiej. Chórzyści wykonali – między innymi – czeską melodię ludową, a także song z gatunku gospel. Zabrzmiał też jeden z hitów Eltona Johna z partią solową wyśpiewaną przez Aleksandrę Osiecką z akompaniamentem Anny Pietrzak.

Na koniec sprawy organizacyjne i rok szkolny 2010/11 można uznać za rozpoczęty. – Niech będzie dla was wszystkich udany i zakończony równie mocnym akcentem, co jego początek – życzyła Anna Pietrzak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group