Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6069
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na początek obchodów rocznicy smoleńskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 kwietnia 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: RED
Pierwszą odsłoną obchodów rocznicy katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem będzie zaplanowany na dziś wieczór wspomnień w hołdzie ofiarom tej tragedii.

Wieczornica zaczyna się o godz. 18 w domu katechetycznym (dawne kolegium jezuickie) przy kościele pw. św. św. Erazma i Pankracego. W programie: wspomnienie o ofiarach katastrofy smoleńskiej, prezentacja filmu dokumentalnego „Mgła”, wspomnienia osób współpracujących z poległymi 10 kwietnia 2010 roku. Będzie także dyskusja, a całość zwieńczy recital Małgorzaty Przybysz.

Zainteresowanych zapraszają organizatorzy: Prawo i Sprawiedliwość, posłowie Marzena Machałek i Adam Lipiński, Poseł Parlamentu Europejskiego Ryszard Legutko.

O pozostałych elementach uroczystości związanych z rocznicą poinformujemy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~socjalista 8-04-2011 8:38
Ciekawy jestem jak jeszcze długo będą się podniecać i nakręcać tą tragedią?Najbardziej mnie denerwują uśmiechnięte ,rozbawione wdowy udzielające wywiadów w telewizji.
~ujhckjhv 8-04-2011 9:31
Potem będzie składanie modelu rozbitego samolotu
Piipi Jelonkowa 8-04-2011 9:59
..do - [~Socjalista] ..co ? ..dostałeś *kosza od wdowy,ze masz takie slabe nerwy !
~olalao 8-04-2011 10:04
tragedia smoleńska wszystkim Polakom kojarzy się raczej z komedią... jesteśmy przesyceni tym wydarzeniem,przez cały rok to samo-śledztwo,kto co zrobił,kto czego nie zrobił no i Kaczyński i jego teorie ,zamach,wina Tuska, wojna polityczna,wina Rosjan, wieża,pijana os.w kabinie. zamiast zadumy nad tymi strasznymi wydarzeniami ludzie będą zatykać uszy i przełączać kanały w tv. tak nie powinno być,ale politycy sami sobie winni.!!
~olo 8-04-2011 10:20
Na poczatek obchodów postawiłbym krzyz przed wejście do siedziby PIS i zablokował dojście do ich siedziby zniczami i głośno krzyczał jak będą te znicze usuwać
~alice 8-04-2011 10:34
czarny humor... :) tak postrzegamy tragedię,a raczej to co się po nie działo, wyczyny niektórych uczyniły z dramatu komedię!! ustawmy krzyż przed stacją benzynową (najlepiej tesco) i blokujmy dostęp do tych miejsc,może przy okazji tego cyrku sprzeciwiajmy się cenie paliwa i cukru! to też nurtuje Polaków podobnie jak tragedia-komedia smoleńska!!
~Rudebwoy_JG 8-04-2011 10:41
Niestety "my" Polacy lubimy narzekać na wszystko, stawiać pomniki ludziom za życia, obchodzić miliony świąt, rocznic... Lubimy wspominać wszystko i wiecznie pokazywać całemu światu jacy jesteśmy pokrzywdzeni.... Ludzie do cholery zmieńcie swoje nastawienie bo niedługo zostanie tutaj garstka mocherowych beretów, kler i reszta postkomunistycznych polityków... Polska zamiast się rozwijać to non stop tonie w bagnie i wszyscy się z nas śmieją... Popatrzcie na tragedię Japończyków, na niewinnych ludzi mordowanych w krajach afrykańskich, a nie tylko na 1 samolot który się rozbił rok temu i przez 365 dni w roku DOSŁOWNIE CODZIENNIE słychać o smoleńsku... Gdyby rząd polski był normalny to by złomami nie latali... dziękuje, mam dość...
~wrc 8-04-2011 10:53
Masz racje z postu 10:41 popieram na setke!
___x 8-04-2011 10:59
rzygać się chce już od tej kaczki po smoleńsku w sosie katyńskim, prasa i tv mogłyby coś dobrego dla kraju zrobić i całkowicie ignorować ten smoleńsk by nie pomagać rządowi w przesłanianiu ważniejszych spraw a po za tym popieram wypowiedz z 10:41
~IZA 8-04-2011 11:22
A PO 10 KWIETNIA..BEDZIEMY NADAL URACZANI ROCZNICA ROCZNICY...KAZDY Z NAS MA JAKAS TRAUME,KAZDEMU Z NAS KTOS ODSZEDL..ALE ZALOBE NOSIMY W SERCU,A NIE BIEGAMY PO STACJACH TV,CZY TEZ PO TABLOIDACH...ZENADA!!!
~10;59 x 8-04-2011 11:27
Nie ma w polskiej tradycji nakazu politycznej nienawiści, tak wielkiej, by drwiła z naturalnego prawa do dochodzenia prawdy o śmierci osób bliskich. Nie ma przyzwolenia do tak nieludzkiej podłości, by Polaków domagających się wyjaśnienia tragedii lżyć i oskarżać. Kto tak czyni, jest zaledwie bękartem, nie znającym swego miejsca na ziemi. To nie polityczne podziały stworzyły tę dychotomię, a celowe działania aparatu nienawiści, niszczącego więzy międzyludzkie. I nie o żadną „politykę” tu chodzi, a o walkę z człowiekiem i jego systemem wartości. rzygać się chce już od tej kaczki po smoleńsku w sosie katyńskim
~socjalista 8-04-2011 11:28
Pipciu ,jeżeli ktoś się bogaci na nieszczęściu bliskiej osoby/250tyś/jeżeli,kler wykorzystuje zaistniałą sytuacje do bogacenia się to jest nie etyczne. A Twoje głupie przycinki schowaj sobie na zimę.
~J@ck 8-04-2011 12:23
Zainteresowanych zapraszają organizatorzy: Prawo i Sprawiedliwość, posłowie Marzena Machałek i Adam Lipiński, Poseł Parlamentu Europejskiego Ryszard Legutko. Co to znaczy organizatorzy?? To jakiś festyn ma być Piwo ,kiełbaski po smoleńsku ??? Dajcie już spokój
~j-in 8-04-2011 12:30
w dniu kiedy wzięli od nas po 250.000 zł na osobę w rodzinie, po darmowych kosztownych uroczystościach pogrzebowych, po roku od wypadku wreszcie, skończyło się przymusowe państwowe przeżywanie. Codziennie giną w Polsce ludzie w wypadkach i pies z państwową kulawą nogą im nie pomoże. To co się dzieje teraz to tylko partyjna gra kilku cwaniaków z ciemną masą, która to niestety jeszcze kupuje'
~bb 8-04-2011 12:35
już widzę oczami wyobraźni jak Machałkowa and her boys leje łzy po Jerzym Szmajdzińskim.
~ 8-04-2011 12:54
ciekawe jakie odszkodowanie dostały rodziny gości którzy zginęli w busie jadąc na jabłka - 18 osób. pewnie zasiłek pogrzebowy. i to wszystko...
~świadek 8-04-2011 14:03
do autora postu "08-04-2011 11:27 | ~10;59 x |"" ..........Nie ma przyzwolenia do tak nieludzkiej podłości, by Polaków domagających się wyjaśnienia tragedii lżyć i oskarżać. Kto tak czyni, jest zaledwie bękartem, ........." Obawiam się drogi kaznodziejo, że nie znasz znaczenia słowa bękart, no że chyba piszesz o sobie i swoim pochodzeniu ! Jeżeli tak, to wyrazy współczucia. Natomiast musi być ktoś cholernie tępy tudzież chory umysłowo, aby domagać się wyjaśnienia bardzo prostego zdarzenia. Widzisz, w zakładach psychiatrycznych jest sporo takich osób które też często żądają jakichś wyjaśnień, przeprowadzenia jakich dowodów. Tamtych ludzi zamknęli, a ty nie uważasz, że powinieneś być razem z nimi ?
~neska 8-04-2011 14:26
Czy na zakończenie odbędzie się palenie portretu premiera Tuska???
Piipi Jelonkowa 8-04-2011 14:43
....do - [~Socjalista] .. przepraszam ! .. nie wiedziałam,że jesteś zaręczony ,.. a POWAZNIE: Niemcy wypłacili dla ofiar Holocaustu ..6 bilionów DM (wtedy) ~Widzisz ? .. ludzie pochodzenia ż...owskiego przyjeli to odszkodowanie i .. siedzą teraz cicho
rymcycymcy 8-04-2011 15:43
Ej, przecież Mgła nie jest filmem dokumentalnym tylko fikcją pokazującą wizję autora. Na podobnym poziomie "dokumenty" montowane są przez dzieciaki i wieszane na You Tube.
~ 8-04-2011 16:11
przeginają pałe z tym smoleńskiem , dziwię się naszemu rządowi , że na ten cyrk pozwala i jeszcze jakieś obchody i na to są pieniądze . Chloera tak sobie myślę ,że jak nic będzie smoleńsk w szkole jako przedmiot obowiązkowy , , większe są tragedie na świecie.
~alice 8-04-2011 16:29
katastrofa , można nazwać tak to co się stało oraz to co się stało po niej,każdy ma to gdzieś przez nasycenie inf o niej! a przecież staliśmy się świadkami historii, pamiętam ten dzień, przecież to nie do wiary,że prezydent i tylu ludzi zginęło, to straszne,teraz czy ktoś się nad tym zastanawia?? nie! wzmianka o smoleńsku wywołuje w Polakach wstręt i nikt nie chce już o tym słyszeć,stąd takie rozdrażnienie,bo znowu będzie o tym-rocznica-już mamy jej dosyć,choć jeszcze się nie odbyła. Dramat narodu!
~świadek 8-04-2011 16:51
do " 08-04-2011 16:29 | ~alice " - widzisz skarbie, zdarza się że ludzie umierają, giną tragicznie, - z jakiegoś powodu ich przy nas nie ma. Mi zmarli rodzice, jak ja umrę to osierocę swoje dzieci, mimo że już są dorosłe. Może tobie też ktoś umarł ? Widzisz moja matka była dla mnie ważniejsza niż cała rzesza polityków, zarówno tych co zginęli jak i tych co żyją, jednak dyskusje na temat przyczyny, czy co by było gdyby, urwały się po pogrzebie i nie wiem czy życzyłbym sobie aby bez przerwy ktoś wspominał o jej śmierci, chociażby przez szacunek dla niej. Piszesz "Dramat Narodu", nie ! to dramat takich ludzi jak Ty - i pewnie sobie sprawy z tego nie zdajesz, że to jest postawa tragiczna.
~czy już zapł 8-04-2011 16:57
Do wszystkich co tak krytykują KK nie ma obowiazku przynależności.! nie musisz nic płacić zgadza się więc wystarczy się wypisać . Natomiast nie zapomnij zapłacić n a komusze TVN bo komornik przyjdzie??
~Sir Galahad 8-04-2011 17:21
TVN to nie komuniści tylko stacja sympatyzująca z jedną z prawic. Zresztą przeciwną prawic smoleńskiej. W Polsce obecnej nawet SLD jest centroprawicowe. Nie ma normalnego dyskursu i sceny polityczne. Poza nie jest prawdą, że jak ktoś nie przynależy to nie musi nic płacić. Bo każdy zrzuca się na takie przywileje majątkowe jak dochody katechetów czy też możliwość sprowadzania aut bez vatu przez kler, nie pisząc już o tzw. komisji majątkowej.
~do polaczki 8-04-2011 17:27
Wszystko co dotyczy tego kraju sami ośmieszają jego obywatele .Nic tu nie ma świętego ,wszystko to albo humor ,albo czarny humor :ogłoszenie błogosławionym Jana Pawła II , katastrofa gibraltarska , mord w Katyniu ,żołnierze podziemia z lat 1945-1952 ,okres powojenny 1945-1989, legiony Piłsudskiego ,Powstanie Warszawskie ,Powstanie Styczniowe, Powstanie Listopadowe ,rozbiory ..i tak można do czasów Piasta Kołodzieja i Popiela. Polak -Polakowi zawsze był wilkiem ,a sprzedawczyków było wielu . Bezspornie Polska przeżyła ogromną tragedię w Smoleńsku ,każdy wg swego uznania czci pamięc o niej .Jest zaproszenie - chcesz to idż -nie to nie ,ale nie wyśmiewaj uczuc grupy swoich rodaków. Po co te dzikie komentarze z krytyką .Jak się czyta te ośmieszające , zobojętniające i spłycające komentarze to budzi się poczucie wstydu za tych "wesołków" i "olewaczy".Można wtedy zrozumiec dlaczego były rozbiory Polski ,dlaczego upadały powstania i uświadomic so
~ra 8-04-2011 18:29
Znany prakseolog profesor Witold Kieżun uważa, że sytuacja w Polsce przypomina końcowy etap rządów Edwarda Gierka. Ciekawi już samo porównanie, a co dopiero argumenty. Jest przecież inny ustrój gospodarczy, nie ma wielkoprzemysłowej klasy robotniczej, stąd słabe związki zawodowe, rynek zalewa produkcja z importu; jako tako, ale funkcjonuje jeszcze prawie 2 miliony małych i średnich prywatnych, zwykle rodzinnych firm. Co takiego zatem zaistniało po ponad trzydziestu latach, że to zaskakujące porównanie ma jednak sens? Otóż polskie społeczeństwo ponosi coraz większe obciążenia spowodowane błędną polityką ostatnich 22 lat. Społeczeństwo biednieje, a szeroko rozumiana infrastruktura, pozbawiona od lat inwestycji, marnieje. Rośnie gwałtownie zadłużenie państwa i obywateli, równocześnie pęcznieją szeregi wielosettysięcznej armii urzędników, rosną ceny, zwiększa się inflacja, bezrobocie, migracja obywateli na Zachód, pogarsza się społeczna a
~Brak słów 8-04-2011 18:53
Po większości wpisów widać, że nie jesteśmy godni tego aby posiadać własne państwo. Jeżeli nie rozumiemy, czym jest tragedia smoleńska... Zamiast domagania się uczciwego śledztwa, spora grupa Polaków popisuje się tylko prostackimi, bezmyślnymi uwagami. Wyobraźcie sobie, że w katastrofie ginie, na przyklad,prezydent Niemiec wraz z delegacją. Czy jest do pomyślenia, że Niemcy oddaliby kluczowe dowody w ręce Rosjan? Czy stać by ich było na szyderstwa z ofiar?
~fgh 8-04-2011 19:30
Tylko patrzec jak bedzie katastrofa drugiego tupolewa. Osobiscie nie mam zamiaru obchodzic zadnej rocznicy nie lubialem Lecha Kaczynskiego i jeszcze paru osob z rego samolotu.
~alice 8-04-2011 19:44
Do świadek: chyba mnie nie zrozumiałeś...
~j-in 8-04-2011 19:48
do - brak słów - od razu widać że brak ci własnych słów bo przepisujesz żywcem to co ci w twojej partii kazali mówić i pisać na ten temat
~s. 8-04-2011 19:56
Człowiek normalnie wychowany szanuje pamięć o innym, zmarłym człowieku. Szanowanie pamięci o 96 rodakach jest tym bardziej uzasadnione i słuszne. Czytając niektóre "głębokie" przemyślenia przychodzi mi na myśl, że niektórzy z piszących nie spotkali się z określeniem - uczucia wyższe.
~socjalista 8-04-2011 20:12
>brak słów
~do wszystkic 8-04-2011 20:22
Poziom komentarzy na różnych szczeblach mediów na temat tego co dotknęło nasz Naród mówi sam za siebie.Sowieci i hitlerowcy wymordowali w latach 1939-1939 naszą inteligencję. Własnymi rękami dokończyliśmy dobijac resztę ,która się ostała (przy kontroli zewnętrznej) w latach 1947-1952. Ci co zostali, zostli upodleni i wytresowani w latach 1956-1989. Miną całe pokolenia abyśmy odzyskali swoją godnośc narodową i nie bali sie byc Polakami. Nie dziwią więc niektóre komentarze. Z pozycji "chama" na "polskiego Pana" trudno jest wrócic.Przestańmy byc dla siebie wrogami !W Smoleńsku zginęli nasi Rodacy i trzeba poznac o tym prawdę!
~socjalista 8-04-2011 20:25
>brak słów
~witam 8-04-2011 20:26
A ja mam dosyć tych, którzy mają dosyć mówienia o tragedii pod Smoleńskiem, a jednak wciąż tracą czas na swoje wpisy zamiast zająć się czymś, czego nie mają dosyć.
~jano 8-04-2011 20:43
Większość komentujących to normalne p...py,t...ki.Jak was może nie obchodzić co stalo się z setką polaków,z prezydentem wybranym w powszechnym glosowaniu? Bardziej obrazowo,żeby zrozumieli to inteligentni inaczej::::Zginęło 5 całych grup z waszego przedszkola,niedojżali gówniarze.Nie obchodzi was to? Jesteście jak otępiale barany .Modnie jest akurat tak beczeć,więc beczycie. Nikt nie próbowal samodzielnie myśleć? Naprawdę myślicie ,że jedynym powodem katastofy, bylo przyciąganie ziemskie? Jak głąb jeden z drugim może wyzywać kogoś od ,,mocherów",gdy w dzień wypłaty babcinej renty zjawia się przed listonoszem.Jesteście bandą klakierow,zaklamanych głupkow bez własnego zdania ,jak kibole lecący za swoimi przywódcami.Nie chce mi sięz wami gadać,miernoty.
~Brak słów 8-04-2011 21:46
Dziękuję "socjaliście" za reklamę mojego postu.
~| -_- 8-04-2011 22:21
s kto to do cholery organizuje te obchody?!? pytanie retoryczne bo po projekcji mgły to oczywiście wiadomo kto! ale w związku z tym co taka informacja robi w 'normalnych' mediach skoro to nie są oficjalne uroczystości!?!?!?! przepraszam za ewentualne błędy ale jako szanujący się internauta jestem po przynajmniej jednym piwie!!
~| -_- 8-04-2011 22:29
pytanko nr2. czy według 'prawdziwych Polakuf' gdyby Jezus dzisiaj żył to naprawdę by pieprzył jak wy te farmazony o tradycji, patriotyzmie i masonach???!
~mano mano 8-04-2011 22:38
co tydzień na polskich drogach ginie ok.40 osób i nikt poza rodzinami o nich nie pamięta,nie dostają wielomilionowych odszkodowań poza zasiłkiem,w czym tamci byli lepsi?taki sam żołądek mieli,więc o co ten hałas?
~Do mano! 9-04-2011 0:00
W Smoleńsku obok tragedii pojedynczych osób nastąpił dramat państwa. Pomyśl człowieku i nie manipuluj.
~max 9-04-2011 0:39
10. kwietnia dniem wolnym od pracy!!! Jak mi to PISy załatwią, to będę opłakiwał Smoleńsk rzewnymi łzami, jak Stalina w 53.
~sasik 9-04-2011 2:15
Ludzie nie da się żyć martyrologią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~socjalista 9-04-2011 2:50
PO pierwsze> jano
~socjalista 9-04-2011 3:40
Na czas zadumy co się stało polecam; J.S. Bach - Cantata BWV 147: "Jesu bleibet meine Freude
~Zły 9-04-2011 8:31
Co sie stało z polskim przemysłem? Dlaczego umiera oświata? Jaka jest polska armia? Gdzie są polscy DYPLOMACI? Spsieliśmy jako NARÓD i tego nie zauważamy? To przeczytajmy jeszcze raz powyższe wypowiedzi. Dzięki Bogu, są wyjątki.
~m13 9-04-2011 9:15
do wszystkich anty dyskutantów...pomyślcie jak by wyglądała ta rocznica w francji gdyby tam zginął ich prezydent...i jak szybko by powstał pomnik na pl. concord...ale widac tym sie rózni nasza duma narodowa polski i francji a rosja się cieszy tak jak w XVIIIwieku ..
~chochoł 9-04-2011 9:29
Oj ,wy: "psie syny" ,"polaczki" ,"polaken","socjaliści" i "komuniści"-pożal się Boże,zakłamańcy ,wypierdki Hanki Sawickiej ,świnie przy korycie -ci co szkalujecie Patriotyzm ,Polaków i narodowe pojednanie ,a przy tym lżycie Boga .Piszcie i róbcie tak dalej ,a obudzicie się kiedyś z kagańcem na mordzie i łańcuchem na szyi .I przyjdę ja- Chochoł-i zaśpiewam wam -:"Miałeś chamie złoty róg ,ostał ci się jeno sznur..." . Jesteście bez honoru i ambicji!!!!!
~ 9-04-2011 9:57
Oj chochole chochole ,wiatr cię rozniesie po polu i twoje słowa,my już mamy łańcuch, założono nam w 93 >konkordat,ja Ci przemysł /jelfa/budowałem a twoi mocodawcy rozwalili całą gospodarkę.W Libii wojna trwa,ludzie uciekają,u nas spokój,a prawie 2,5ml młodych zdrowych ludi wyjechało.PO 1 maja około 500tys.Jesteś sierotą tego systemu,
~do ~ 9-04-2011 12:08
Wszyscy jesteśmy" sierotami tego systemu"-Ty niestety też.Więc witaj w rodzinie.Nie jest to też powód abyśmy my -"sieroty" byli do siebie żle nastawieni. Nie mam mocodawców , mam swój rozum i nigdy nie zaprzedam siebie.Podobnie myślimy i jest takich wielu,ale się boją o byt ,o rodziny, o pracę itp. Wzajemnym przepychaniem nie dodamy im odwagi ,aby w końcu podnieśli głowy.Nie jesteśmy sierotami jest nas wielu!Pozdrawiam serdecznie -Chochoł
Piipi Jelonkowa 9-04-2011 15:12
..do - [~Autora postu z godz.09:29 ..] ..~HEJ ! ..*Chochole nie rozbieraj się ! ... bo będzie jeszcze zimno ! .. i odmrożisz sobie uszy i nosek i będziesz podobny do BAŁWANA !
~do 00:00 9-04-2011 19:31
dramat państwa był już wcześniej i trwa do dziś dzień
~ 9-04-2011 20:57
Do"do polaczki".A kim ty jesteś?Nie polaczkiem? Czy znasz troszkę prawdziwą historię?Konstytucję 3 Maja bojkotował Watykan,Rozbiory Polski popierali nuncjusze watykańscy.Duchowieństwo w zamian za ziemie i dobra obiecywało carowi zrobienie z "ciemnej hołoty polskiej" jego posłusznych poddanych.Mussolini i Hitler też mieli poparcie Watykanu podczas ludobójstwa w czasie II w.ś.Obecnie kler też panoszy się i okrada ten kraj.Jak tak ma wyglądać nasza ojczyzna,to ja dziękuję.
~socjalista 9-04-2011 21:26
20,57 popieram w całej rozciągłości ,ten kraj nasz kraj nigdy nie dźwignie się z marazmu ,z ciemnogrodu dokupi nami rządzą sukienkowi .Czs się pozbyć "tasiemca"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group