Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7235
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na łyżwy do Parku Zdrojowego

Niedziela, 4 listopada 2007, 7:15
Aktualizacja: 17:11
Autor: AGA
Jelenia Góra: Na łyżwy do Parku Zdrojowego
Fot. Archiwum
W poniedziałek ruszają prace przy montażu sztucznej ślizgawki. Jeśli tylko pogoda dopisze, lodowa atrakcja będzie czynna w uzdrowiskowej dzielnicy miasta już od połowy listopada.

Wystarczy, że temperatura powietrza nie będzie wyższa niż 10°C. Lodowisko o powierzchni 20x30 metrów pomieści jednocześnie około 120 osób. Przy ślizgawce zostanie otwarta również wypożyczalnia łyżew.

Miasto chce, aby jeleniogórzanie mogli korzystać z atrakcji za przysłowiową złotówkę lub nawet za darmo. Wszystko zależy od wpływów z reklam. Na reklamodawców czeka 240 metrów kwadratowych powierzchni wokół bandy lodowiska.

Cieplicka lokalizacja ślizgawki nie jest stała. Jeśli spodoba się jeleniogórzanom, lodowisko zostanie zamontowane także w tym samym miejscu w przyszłym sezonie. Jeśli nie – urzędnicy pomyślą nad innym zakątkiem, gdzie zimowa atrakcja mogłaby stanąć. To pierwsze sztuczne lodowisko w historii stolicy Karkonoszy. Dwa lata temu podczas srogiej zimy czynne były trzy ślizgawki naturalne. W minionym sezonie nie było żadnej: najzimniejsza pora roku była wyjątkowo ciepła i bezśnieżna.

– Zależy nam, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać nowej atrakcji. Możemy pokusić się o nieodpłatne udostępnienie w przypadku dużych wpływów z reklam. Myślę, że takie usytuowanie i piękna sceneria Parku Zdrojowego przyciągnie wielu chętnych – mówi prezydent miasta Marek Obrębalski.

Na zainteresowanych reklamą czekają pracownicy Wydziały Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta (tel. 075 75 46 152).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group