Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6086
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na kruchym lodzie igrają z nieszczęściem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 grudnia 2007, 7:49
Aktualizacja: 14:54
Autor: rylit
Fot. rylit
Wizja kilku drobnych płotek na patelni i wędkarskie emocje bywają silniejsze od zdrowego rozsądku. Pokrywa lodu na rzece jest niepewna, temperatura dodatnia, w mediach donoszą o tragediach na ledwo co zamarzniętych akwenach, a na Bobrze jeleniogórzanie nie boją się przerębli.

Najbardziej popularne podlodowe łowisko znajduje się blisko ulicy Wiejskiej. Istnieją tam dwa progi, pierwszy spiętrzający wodę dla potrzeb niedziałającej już dziś fabryki papieru przy ulicy Wiejskiej. Drugi kieruje część nurtu rzeki ku elektrowni wodnej.

Stan jazów i przegród jest fatalny, bo nie są konserwowane i remontowane. Teren wokół nich jest ogólnie dostępny i może wejść tam każdy. Nie istnieją żadne zabezpieczenia, barierki, czy chociażby tablice ostrzegawcze.

Ocieplenie sprawiło, że lód na rzece jest bardzo kruchy. Nie trzeba czytać wędkarskich podręczników, ani cytować rad ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przewidzieć, co może się stać, kiedy niepewna tafla załamie się pod wędkarzem.

Pobliscy amatorzy połowu na mormyszkę niewiele sobie z tego robią. Pokusa spędzenia kilku godzin na lodzie jest silniejsza. Na przynętę kuszą się drobne płotki. Wędkarze czekają na branie wielkiej ryby. Może wygłodzonego o tej porze roku pstrąga? Oczekiwanie na branie może skończyć się tragicznie. Lepiej poczekać na silniejsze mrozy lub wiosnę i moczyć kija bez ryzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~matka 31-12-2007 10:10
Piekny przyklad daja tatusiowie swoim dzieciom...A poznie sie wszyscy dziwia ze rodzice nie upilnowali swojej pociechy,ktora utopila sie pod lodem...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Panowie ....!!!!!!!!!!!!!!!
~ 31-12-2007 10:16
Też słyszałem, że grudniowe pstrągi są najsmaczniejsze. Jak się trafi na dobry dzień to można złowić nawet kilkanaście takich 20 do nawet 35 cm. A robaki, to teraz można kupić po prostu w sklepie :) Z wędkarskim pozdrowieniem ...ahoj ! ;)
~_rymcycymcy___ 31-12-2007 10:21
No i znowu mnie logowaczka nie wpuściła ! :-/
tatar 31-12-2007 15:23
do kolegi od wędkarskiego pozdrowienia!O tych pstrągach to chyba słyszałeś od bywalców sklepów rybnych,bo raczej nie od wędkarza!Przeczytaj najpierw "Regulamin amatorskiego połowu ryb" a póżniej zastanów się dobrze gdy znów zechcesz się określić mianem wędkarza!!! A co do wędkowania z pod lodu-ma swoje uroki,ale ZAWSZE należy pamiętać o bezpieczeństwie!Myślę że doświadczeni wędkarze wiedzą co robią a początkującym zalecam daleko idącą ostrożność!
~taki_tam 31-12-2007 22:25
ostrożność jest ważna bezpieczeństwo itd.ale czym jest wędkarstwo...przeciez to hobby,adrenalinka...ale cóz wiedzieć moze o tym ten ,który wędkowanie zna z gadania innych...pozdrawiam wędkarzy tych ostrożnych i tych mniej ostrożnych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group