Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10363
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na kłopoty... prezydent?

Poniedziałek, 1 lipca 2013, 14:40
Aktualizacja: Wtorek, 2 lipca 2013, 23:58
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Na kłopoty... prezydent?
Fot. Tomasz Raczyński
– Na chwilę obecną mamy płynność finansową do września. Stawiam sprawę jasno: nie chciałabym pogrążać klubu, nie chciałabym generować długów, więc jeżeli do września sytuacja się nie zmieni będziemy zmuszeni rozwiązać klub – alarmuje prezes KPR–u, Magdalena Bułgajewska.

Głównym sponsorem klubu jest miasto Jelenia Góra, z którego budżetu KPR otrzymał na obecny rok 250 tysięcy złotych na sport kwalifikowany, 55 tysięcy na sport młodzieżowy oraz ok. 112 tysięcy na stypendia sportowe. Jak podaje prezes minimalną kwotą utrzymania klubu w Superlidze jest suma 600 tysięcy złotych.

- Informacja, że głównym sponsorem jednego z najpoważniejszych klubów jeleniogórskich jest miasto Jelenia Góra dotyczy większości (jeśli nie wszystkich) klubów w mieście. Jestem przekonany, że pani prezes po to została wybrana, żeby dała radę - powiedział prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.

W mediacje dotyczące poszukiwania sponsora włączył się prezydent Marcin Zawiła, który zapowiedział, że do końca tygodnia ma otrzymać odpowiedź od potencjalnego inwestora.

Prawdopodobnie ilość kibiców jaka będzie wpuszczana na halę przy ul. Złotniczej na mecze KPR-u, będzie ograniczona. Powodem mają być oszczędności w związku z kosztami zabezpieczenia imprezy:
- Robię to niechętnie, aczkolwiek jestem zmuszona, aby przetrwać. Zawsze byłam zwolenniczką tego, aby w hali było jak najwięcej ludzi. Najprawdopodobniej będziemy wpuszczać do 300 osób po to, żeby móc w skali roku zaoszczędzić ok. 20 tysięcy - powiedziała Magdalena Bułgajewska zapowiadając jednocześnie, że cena biletu (7 zł) raczej się nie zmieni.

Zespół opuściły: Joanna Załoga, Emilia Galińska, Kornelia Karwacka, Olga Figiel, Agnieszka Szalek, Katarzyna Kubicka, Estera Rykaczewska, Alicja Łukasik i Martyna Rupp.
Skład KPR-u uzupełnią: Katarzyna Demiańczuk (bramkarka), Dominika Grobelska (lewe skrzydło -SMS Gliwice), Aleksandra Tomczyk (rozgrywająca - SMS Gliwice), Elżbieta Wesołowska (obrotowa - Zagłębie Lubin), Natalia Winiarska (rozgrywająca - Sambor Tczew). Do Jeleniej Góry wróciły również wychowanki KPR-u: Aleksandra Oreszczuk i Anna Herbut z SMS-u Gliwice.

KPR rozpocznie sezon ligowy 7. września 2013 r., w którym podejmie mistrza Polski, MKS Lublin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
455
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group