Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11351
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na jakim etapie remont ulicy Krakowskiej?

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 9:16
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 5:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na jakim etapie remont ulicy Krakowskiej?
Fot. Przemek Kaczałko
Ulica Krakowska w Jeleniej Górze to jedna z wielu inwestycji drogowych, będących w trakcie realizacji. Sprawdziliśmy jak obecnie wygląda plac budowy. Odcinek przy dworcu kolejowym wraz z parkingiem typu "parkuj i jedź" jest już w znacznym stopniu wykonany. Trwają prace w dalszej części ulicy, która ma być przebudowana do al. Solidarności.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności (na długości 1093 metrów). W ramach zadania przewidziano budowę parkingu „parkuj i jedź” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna).

Kilka lat temu wykonano odcinek od alei Solidarności do ulicy Łomnickiej, więc oba odcinki ulicy Krakowskiej będą miały już nową nawierzchnię. Aktualnie remontowana droga otworzy nowe możliwości dla kierowców, gdyż będą mogli omijać ul. Wincentego Pola (do tej pory droga asfaltowa kończyła się przed działkami, w okolicach dawnego Hotelu Sudety). Być może skusi to również potencjalnych inwestorów do zagospodarowania terenu, który kiedyś tętnił kolejowym życiem.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z COM-D z Jawora. Cena inwestycji to 8 868 617,68 zł. Termin zakończenia prac zapowiadany jest na lipiec 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

48
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
9%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
6
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
222
Tak
16%
Nie
84%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group