Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5639
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na jakim etapie remont ulicy Krakowskiej?

Wtorek, 28 kwietnia 2020, 9:16
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 5:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na jakim etapie remont ulicy Krakowskiej?
Fot. Przemek Kaczałko
Ulica Krakowska w Jeleniej Górze to jedna z wielu inwestycji drogowych, będących w trakcie realizacji. Sprawdziliśmy jak obecnie wygląda plac budowy. Odcinek przy dworcu kolejowym wraz z parkingiem typu "parkuj i jedź" jest już w znacznym stopniu wykonany. Trwają prace w dalszej części ulicy, która ma być przebudowana do al. Solidarności.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane mające na celu przebudowę ulicy Krakowskiej w Jeleniej Górze na odcinku od ul. 1 Maja do Alei Solidarności (na długości 1093 metrów). W ramach zadania przewidziano budowę parkingu „parkuj i jedź” przy ulicy Krakowskiej na 60 miejsc postojowych, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych, o nawierzchni z kostki betonowej wraz z infrastrukturą techniczną (w pasie przedmiotowej ulicy znajduje się uzbrojenie podziemne: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, sieć energetyczna, sieć gazowa, sieć teletechniczna, elektryczna linia napowietrzna).

Kilka lat temu wykonano odcinek od alei Solidarności do ulicy Łomnickiej, więc oba odcinki ulicy Krakowskiej będą miały już nową nawierzchnię. Aktualnie remontowana droga otworzy nowe możliwości dla kierowców, gdyż będą mogli omijać ul. Wincentego Pola (do tej pory droga asfaltowa kończyła się przed działkami, w okolicach dawnego Hotelu Sudety). Być może skusi to również potencjalnych inwestorów do zagospodarowania terenu, który kiedyś tętnił kolejowym życiem.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z COM-D z Jawora. Cena inwestycji to 8 868 617,68 zł. Termin zakończenia prac zapowiadany jest na lipiec 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

48
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
9%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
5%
Złości
6
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group