Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6049
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na inaugurację sali parafialnej – spektakl

Piątek, 16 listopada 2018, 14:06
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2018, 14:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na inaugurację sali parafialnej – spektakl
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie parafii pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze funkcjonuje już nowa sala, w której na oficjalne otwarcie zaplanowano spektakl w wykonaniu Skautów Europy. Młodzież uczciła tym samym 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a tytuł przedstawienia to "Nie żal i umierać".

W ramach obchodów Święta Niepodległości po uroczystej Eucharystii za Ojczyznę odbył się koncert w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze, a wieczorem przyszedł czas na spektakl.

Sala została wyremontowana przez Skautów Europy i różnych dobrych ludzi - będzie ona służyła naszej młodzieży - powiedział ks. Stanisław Bakes, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Młodzież ze Skautów Europy zaprezentowała różne sceny z historii Polski, w zabarwieniu czasów współczesnych. Za reżyserię i scenariusz odpowiadała Agnieszka Paja, która na co dzień gra w Teatrze Sztampa we Wrocławiu. Jak trafiła do jeleniogórskiej parafii?

Jestem przewodniczką w organizacji Skauci Europy, więc znam się z księdzem Stanisławem i z lokalnymi skautami – wyznała A. Paja. - Specjalnie zrobiliśmy w miarę współczesny scenariusz ze wstawkami historycznymi, bo gra młodzież. To taki patriotyzm w nowoczesnym wydaniu – dodała. - Patriotyzm nie musi się kojarzyć z czymś przestarzałym, tylko wręcz przeciwnie. Możemy używać tego, co nowoczesne do kultywowania pamięci o przeszłości – zaznaczyła reżyserka, która przyznaje, że odkryła wiele talentów i są plany na przyszłość.

Jak zapowiada proboszcz, jest pomysł na kolejne spektakle, więc sala będzie służyć również młodym aktorom.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
8
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group