Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6974
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WROCŁAW/JELENIA GÓRA: Muzyka złagodzi obyczaje w… autobusach

Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 9:25
Aktualizacja: 13:40
Autor: TEJO
WROCŁAW/JELENIA GÓRA: Muzyka złagodzi obyczaje w… autobusach
Fot. TEJO
Wprawdzie nie u nas, ale w stolicy Dolnego Śląska, lecz sam pomysł jest godny zainteresowania. Podróż tramwajem lub autobusem w akompaniamencie hitów ma upłynąć bezstresowo i przyjemnie.

Na pomysł wpadły dyrekcje wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji oraz Filharmonii Wrocławskiej. Pomogła lokalna redakcja Wyborczej, rozpisując plebiscyt na repertuar, który do końca stycznia rozbrzmiewa w tramwajach i autobusach wyposażonych w sprzęt nagłaśniający.

Na liście nagrań są „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta, „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego, „Cztery pory roku” Vivaldiego i inne klasyczne hity. Projekt ma nie tylko uprzyjemnić pasażerom czas spędzony w pojazdach komunikacji miejskiej, lecz także zachęcić ich do przestąpienia progów filharmonii w stolicy Dolnego Śląska.

Czy Jelenia Góra musi być gorsza? Mamy prężną Filharmonię Dolnośląską i coraz więcej autobusów z możliwością nagłośnienia hitów i wniesienia nowej wartości do jazdy miejskim transportem. Wszystko zależy chyba tylko od chęci do współpracy i „złapania” wrocławskiego pomysłu. Naśladownictwo zdecydowanie polecamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group