Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9660
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyka serc zabrzmiała u stóp Karkonoszy

Wtorek, 9 sierpnia 2011, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Małgorzata Kolesińska
JELENIA GÓRA: Muzyka serc zabrzmiała u stóp Karkonoszy
Fot. Małgorzata Kolesińska
W miniony weekend w Kościele Wang w Karpaczu odbył się kolejny koncert w wykonaniu duetu „JAK Amadeusz” Urszuli i Andrzeja Gniewków. Tym razem można było usłyszeć utwory z okresu klasycyzmu.

Skrzypkowie próbowali odczarować pojęcie muzyki klasycznej. W ich wykonaniu była ona lekka i piękna. Jedenastoletni Krzysztof Druciarek przyszedł na koncert z mamą, sam gra na fortepianie od czterech lat.
– Występ bardzo mi się podobał, taka muzyka robi na mnie wrażenie. Sam chciałbym nauczyć się gry na skrzypcach na pewno od września pójdę na pierwsze lekcje – mówi.

Koncerty muzyki klasycznej organizowane są przez fundację „Karkonosze- Muzyka serc”. Organizacja działa od października 2008 roku i zrzesza trzydziestu utalentowanych wolontariuszy. Ma na celu integrowanie mieszkańców poprzez kulturę. W ramach fundacji działa Galeria Szans - miejsce, w którym można zobaczyć dzieła uzdolnionych artystów. W ostatnim czasie odbyły się w niej dwa wernisaże.

Inspiracją do założenia organizacji był istniejący od 2003 roku Chór, którego dyrygentem jest Andrzej Gniewek. Zrzesza on trzydziestu ludzi, którzy kochają muzykę, a do których może dołączyć każdy. Organizacja promuje też region , współpracuje z muzykami z Czech i Niemiec. W ramach działania fundacji są organizowane dwa koncerty, które w przyszłości mają się przerodzić w festiwale Muzyka Serc i Międzynarodowe Spotkania Kolędowe.

– Działanie organizacji pozarządowych jest bardzo ważne dla rozwoju każdej społeczności. Nie pobieramy za to pieniędzy, chcemy tylko promować region. Ciągle poszukujemy sponsorów, ludzi którzy mogliby wesprzeć nasze działanie i co za tym idzie kulturalny rozwój Karkonoszy .Bardzo ważne jest żeby mieszkańcy regionu zrozumieli cel działania organizacji pozarządowych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby z nami współpracować na naszą stronę www. muzykaserc.pl - mówi Urszula Gniewek z duetu „JAK Amadeusz”.

Koncerty z cyklu Muzyka Serc odbędą się jeszcze 14 sierpnia. Wtedy będzie można usłyszeć połączenie skrzypiec z wiolonczelą . Pasjonatów samych skrzypiec zapraszamy , 20 i 28 sierpnia. Bilety są do nabycia przed koncertem, zarezerwować je można pod numerem +48 602236535.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group