Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7266
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyką przełamali granice

Sobota, 22 listopada 2008, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Muzyką przełamali granice
Fot. rylit
„Trzy granice – cztery państwa” to tytuł koncertu utalentowanej młodzieży z Czech, Niemiec, Ukrainy i Polski, która miała okazję popisać się swoimi umiejętnościami w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach.

W piątkowy wieczór słychać było tam aż cztery języki. Jeżeli to mogło przeszkadzać w porozumieniu się werbalnie, to na pewno nie przeszkodziło to we wspólnym koncercie utalentowanej młodzieży ze wspomnianych czterech krajów.

W koncercie wystąpiła młodzież na co dzień ucząca się w szkołach muzycznych w poszczególnych krajach. Muzyka połączyła młodzież dosłownie, bo niektóre z zaprezentowanych utworów zabrzmiały w międzynarodowym wykonaniu.

Repertuar koncertu to utwory znanych kompozytorów dostosowane do instrumentów i wieku młodych artystów. Najmłodszym trzeba było podkładać podpórki najstarsi są już słuchaczami wyższych szkół muzycznych.
Właśnie ci ostatni, Zespół Wyższej Szkoły Muzycznej w Charkowie, wzbudzili szczególny aplauz wśród publiczności.

Zespół w ludowych strojach ukraińskich, przy wykorzystaniu ludowych instrumentów dał koncert ukraińskich pieśni i utworów, którymi porwał widownię, złożoną głownie z uczniów szkół muzycznych ich nauczycieli, opiekunów i kolegów. Oczywiście nie zabrakło mieszkańców Jeleniej Góry i kuracjuszy. Koncert zakończył się wspólnym finałem, gdzie nie zabrało podziękowań, życzeń i uścisków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group