Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8054
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ AUSTRIA: Muzyka nie zna granic

Sobota, 31 maja 2008, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: AGA
JELENIA GÓRA/ AUSTRIA: Muzyka nie zna granic
Fot. Organizator
Wspólne koncerty, międzynarodowe przyjaźnie i motywacja do dalszej edukacji, nie tylko muzycznej, to owoce wyjazdu dzieci z zespołu smyczkowego PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze na warsztaty kameralne w Austrii. Takiej promocji stolicy Karkonoszy nie wsparły władze miasta.

Młodzi muzycy przebywali za granicą od 22 do 29 maja. W tym czasie zagrali trzy koncerty: w Szkole Muzycznej w Schwaz oraz w hotelu Schiestl w Fügen dla gości z Niemiec, Holandii i Austrii.

Organizatorem koncertów było Towarzystwo Polsko-Austriackie reprezentowane przez Marka Mikruta oraz Kulturinitiative Fügen reprezentowany przez Aloisa Eberhartera i Josefa Meistera, dyrektora szkoły muzycznej w Schwaz. Koncerty współfinansowała Marianna Schiestl – dyrektor hotelu Schiestl oraz Gephard Leitinger, a zespół przygotowały Jolanta Popielarz, Ludmiła Sołowiewicz oraz Lucyna Pawlak.

Oprócz prób i koncertów dzieci zwiedzały też okolice Zillertal oraz zapoznawały się z historią, tradycją i folklorem Tyrolu. – Nauka i zwiedzanie stały się doskonałym początkiem współpracy pomiędzy najmłodszymi muzykami. Nawiązaliśmy znajomości z uczniami tamtejszych szkół muzycznych i gronem pedagogicznym. Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że muzyka nie zna granic – mówi Wiesława Tobiasz, dyrektor PSM I st.

Podczas pobytu w Austrii, w miejscowości Uderns, odbyło się też zakończone koncertem integracyjne spotkanie z niepełnosprawnymi z zespołu muzycznego „Die Banhofner”.

– Przykro nam tylko, że władze Jeleniej Góry nie uczestniczyły we współfinansowaniu przedsięwzięcia. Promujemy przecież za granicami naszego kraju nie tylko rodzimą muzykę, ale przede wszystkim nasz region – dodaje Wiesława Tobiasz. Podkreśla, że majowe warsztaty zaowocowały zaproszeniem na następne koncerty, ale obawia się czy rodzice zdołają udźwignąć kolejny ciężar finansowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group