Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9927
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyczny ogród zoologiczny

Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Muzyczny ogród zoologiczny
Fot. Gabi
Wczorajszy, ostatni w tym sezonie, poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej odbył się pod hasłem „ W muzycznym ZOO”. Maluchom i ich rodzicom zagrał Zespół Kameralny fragmenty „Karnawału zwierząt” C. Saint–Saënsa, a spotkanie poprowadziła Elżbieta Szomańska.

Sala koncertowa zapełniła się dziećmi przebranymi za zwierzątka. Najczęściej miały pomalowane buzie a w ręku dzierżyły swoje ukochane pluszaki. Były pieski, kotki, myszki i motylki. Zebrani odgadywali zwierzęta grane przez muzyków.

Ci raz po raz udowadniali, że mogą naśladować na swoich instrumentach dowolne zwierzątka (żółwia, słonia, osła, kurę). Piosenką przewodnią spotkania była „Cztery słonie zielone słonie”. Tę dobrze znaną wszystkim piosenkę śpiewali na zmianę rodzice i ich dzieci.

Elżbieta Szomańska uczyła dzieci wierszyka o zajączku. Atrakcją przedpołudnia był występ maluchów z Niepublicznego Przedszkola nr 5. Zaśpiewały trzy piosenki. Następnie wszystkie dzieci, które przebrały się za zwierzątko, zostały poproszone na scenę. Otrzymały instrument perkusyjny i zagrały razem z muzykami. Były bardzo szczęśliwe.

Na sam koniec poranku muzycznego muzycy wraz z panią Szomańską zaprosili wszystkie dzieci bez wyjątku na scenę. Po zakończeniu imprezy mogły podejść do muzyków i obejrzeć instrumenty, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na osłodę dostały lizaki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group