Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5830
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Muzyczno–mikołajkowe bajanie z „Dziadkiem do orzechów”

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:17
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 8:21
Autor: mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Muzyczno–mikołajkowe bajanie z „Dziadkiem do orzechów”
Fot. mestra
Wiele wrażeń dostarczył młodym melomanom niedzielny poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej. Opowieść, oparta na jednym z najbardziej znanych baletów na świecie, otworzyła przed małymi i dużymi słuchaczami świat dziecięcych marzeń i przypomniała niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem i słodkich niespodzianek.

Balet Piotra Czajkowskiego był tematem przewodnim wczorajszego świątecznego poranka pt. „Muzyczne bajanie: Przy choince z Dziadkiem do orzechów”, który poprowadzili Dominika Łukasiewicz i Jacek Paruszyński.

– Czy wiecie co się wydarzyło w domu Klary w pewien Wigilijny wieczór, kiedy domownicy po wielkiej zabawie udali się już na spoczynek, a jedynym światłem rozświetlającym panujący mrok były gwiazdy zapalone przez księżyc na nocnym niebie oraz płomyki świec drżące leciutko na bożonarodzeniowej choince? Wejdźmy cichutko przez drzwi salonu i poznajmy gości tej małej dziewczynki i jej niezwykłej zabawki – zachęcali organizatorzy.

W odkrywaniu przed widzem tajników świata dziecięcej wyobraźni, odmalowaniu nastroju świąt Bożego Narodzenia oraz ukazaniu radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań pomogła muzyka w wykonaniu orkiestry PSM I i II st w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz gra aktorska uczniów „Bajkowego Teatru” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze pod opieką Moniki Frąckiewicz-Motyki.

Piękno muzyki Czajkowskiego i magia baśniowego świata, który udało się stworzyć podczas niedzielnego poranku oczarowała chyba wszystkich widzów. Na zakończenie świątecznego poranku nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który dla młodych melomanów przygotował słodkie niespodzianki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group