Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5780
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzeum Historii i Militariów można już zwiedzać

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 12:54
Aktualizacja: 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzeum Historii i Militariów można już zwiedzać
Fot. Przemek Kaczałko
Przeprowadzka ekspozycji z Łomnicy dobiegła końca, a mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści mogą już zwiedzać połączoną kolekcję pojazdów i urządzeń militarnych w muzeum przy ul. Sudeckiej 83.

Oficjalne otwarcie rozbudowanej siedziby Muzeum Militarnego, będącego częścią Muzeum Karkonoskiego zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, kiedy to nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej 18. Karkonoskiego Pułku Przeciwlotniczego w Jeleniej Górze, który funkcjonował w tym miejscu.

Przeprowadzka spowodowana była wypowiedzeniem umowy dzierżawy przez nowego właściciela terenu przy stacji paliw w Łomnicy. Całe zadanie kosztowało 90 tys. złotych i zostało sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Muzeum Karkonoskiego.

- Myślę, że ekspozycja na tym zyskała, wszyscy są zadowoleni – stwierdziła Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. - Myślę, że to jest dobra decyzja, że wszystko będzie teraz w jednym miejscu. Koszty stałe utrzymania muzeum będą niższe, dla zwiedzających też będzie to wygodniejsze – ocenił Józef Kusiak, zastępca dyrektora MK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group