Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3728
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzeum Barokowych Fresków "Cudem Funduszy Europejskich"

Sobota, 19 września 2015, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2015, 8:05
Autor: Manu
Jelenia Góra: Muzeum Barokowych Fresków "Cudem Funduszy Europejskich"
Fot. Archiwum Jelonki.com
Wczoraj (w miniony piątek, 18.09) w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie ogłoszono listę laureatów ósmej edycji konkursu “Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. W kategorii “Turystyka mobilna i wirtualna” zwyciężyło Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych projektów dotyczących turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, zrealizowanych z dofinansowaniem ze środków UE. Poprzez promocję dobrych praktyk, konkurs pokazuje wpływ unijnych funduszy na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany.

Spośród 195 zgłoszeń, Kapituła Konkursu wskazała 21 projektów nominowanych w siedmiu kategoriach: rewitalizacja, obiekt turystyczny, turystyka aktywna, turystyka mobilna i wirtualna, kultura i sztuka, edukacja, miejsce przyjazne rodzinie. Następnie wybrała kolejne Cuda Funduszy Europejskich.

Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków zostało “cudem” w kategorii “Turystyka mobilna i wirtualna”. W ramach dofinansowanego w kwocie ok. 450,2 tys. zł (RPO województwa dolnośląskiego) projektu, opracowano bazę informacji o największych freskowych zabytkach Dolnego Śląska, udostępniając ją w specjalnie przygotowanej multimedialnej sali wystawowej w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach-Zdroju. Przedsięwzięcie objęło swoim zasięgiem 20 obiektów. Zdjęcia wykonane w technologii 360o pozwalają przyjrzeć się każdemu detalowi znajdującemu się we wnętrzu budynku. Można zapoznać się także z metrykami artystów, opisami budynków sakralnych oraz poszczególnymi dziełami. Na portalu znajduje się też bogata bibliografia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group