Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4945
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzealna noc coraz bliżej

Wtorek, 3 maja 2011, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: RED
Trwają przygotowania do „Nocy Muzeów” w Jeleniej Górze. W przedsięwzięciu organizowanym w sobotę 14 maja wezmą udział cztery instytucje.

Z racji remontu i rozbudowy Muzeum Karkonoskiego z obchodów muzealnej nocy będzie wyłączona główna siedziba tej placówki przy ulicy Matejki w Jeleniej Górze.

Wśród organizatorów wydarzenia będzie tymczasem Skansen Uzbrojenia Wojska Polskiego – Oddział Muzeum Karkonoskiego, przy ul. Sudeckiej 83, który zostanie udostępniony w godz. 17 – 24. Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, czynne będzie w godz. 16 – 24, Muzeum Miejskie – Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie, czynne w godz. 17 – 24. Czwartą placówką jest Biuro Wystaw Artystycznych, przy ul. Długiej, które o godz. 21. zaprezentuje pokaz multimedialny z żywym planem „Sceny z teatru i życia”. Rewia muzealna TeatruCinema”, a o godz. 23.00 – solowy projekt performersko-muzyczny Włodzimierza Kiniorskiego.

– Także w pozostałych placówkach – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – tego wieczoru przygotowywane będą oryginalne, wręcz wyjątkowe, tematyczne prezentacje i prelekcje, jak choćby w Muzeum Przyrodniczym, gdzie około godz. 21.00 przewidziano wykład Bożeny Gramsz „Ptaki nocy”, czy tworzenie graffiti o tematyce militarnej w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego przez uczestników przewidziane na godz. 17.00 – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group