Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6848
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Mundurkowa abolicja

Piątek, 24 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2007, 11:58
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Mundurkowa abolicja
Fot. Archiwum
Uczniowie nie przyjdą do szkół w uniformach, bo przez wakacje… urośli.

Może się okazać, że pieniądze, które w czerwcu wydano na uszycie obowiązujących od września mundurków szkolnych, wyrzucono w błoto. Dowodzi tego piątkowe wydanie „Życia Warszawy”.

Dyrektorzy szkół, którzy wykazali się nadgorliwością i z obawy przed konsekwencjami pospieszyli się z realizacją wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, nie przewidzieli, że dzieci… rosną. I wielu z uczniów w dobrane starannie stroje po trzech miesiącach już się nie mieści.

Jak będzie w jeleniogórskich szkołach? W „dwójce” dzieci przychodziły w mundurkach już pod koniec roku szkolnego. 3 września może być problem, bo na pewno dla wielu dziewcząt i chłopców pasujące w czerwcu jak ulał stroje będą za ciasne lub za krótkie. W niektórych placówkach oświaty mundurki tylko zamówiono. Mają być uszyte do września.

Dyrektorzy już przygotowują rozporządzenia, które nakażą uczniom ubieranie się w miarę jednolity strój, ale nie pada nazwa „mundurek”. Są takie placówki oświaty, gdzie do tego kłopotu nie przywiązuje się wielkiej wagi.
– Są przecież ważniejsze rzeczy. Nie sądzę, aby od razu wizytatorzy sprawdzali mundurki – powiedziała nam jedna z nauczycielek.

Problem okaże się jeszcze większy dla rodziców, zwłaszcza tych ubogich. Wprawdzie prezydent Jeleniej Góry zapewnia o możliwości dofinansowania zakupu szkolnych strojów (na złożenie wniosku jest czas do 27 sierpnia), ale będzie to pomoc jednorazowa.

– A przecież dzieci rosną! Mój syn chodzi do czwartej klasy i przez wakacje urósł o kilka centymetrów. W roku szkolnym też mu przybędzie wzrostu i na pewno nie będzie chciał chodzić w przyciasnym mundurku. A nie stać mnie na fundowanie mu kilku takich strojów rocznie – mówi pani Gabriela, matka 10-letniego Tomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group