Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7833
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muflon na jazzowo. W szale improwizacji

Niedziela, 8 stycznia 2012, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 8:03
Autor: AG
JELENIA GÓRA: Muflon na jazzowo. W szale improwizacji
Fot. AG
Energetyczną dawkę improwizowanego jazzu zaserwowali w miniony piątek wieczorem muzycy występujący w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Koncert muzyki improwizowanej z cyklu „Scena bliżej nas” zainaugurował nowy rok w „Muflonie”.

Występ towarzyszył sesji nagraniowej, której pomysłodawcami byli kontrabasiści: Zbyszek Kozera i Kuba Cywiński. Muzycy, na co dzień związani z miastem, postanowili wyjechać w Karkonosze, by spędzić tam razem czas i grać muzykę z dala od cywilizacji. Do współpracy zaprosili perkusistę Wojtka Romanowskiego oraz klarnecistę Mateusza Rybickiego.

Muzycy, eksplorujący takie gatunki, jak jazz, free jazz oraz impro, stanęli na scenie po raz pierwszy w takim składzie i zagrali muzykę niezwykle ekspresyjną, otwartą i nie dającą się łatwo sklasyfikować. Widoczne porozumienie między artystami zaowocowało efektowną i emocjonalną muzyką. Licznie zebrana publiczność dostała prawie cztery niezwykłe kwadranse wypełnione popisami improwizowanego jazzu, będącego pokazem wyjątkowej erudycji młodych muzyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group