Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3837
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mroźny ogród w Książnicy od wtorku

Poniedziałek, 5 grudnia 2016, 7:46
Autor: KK
Jelenia Góra: Mroźny ogród w Książnicy od wtorku
Fot. Organizator
Otwarcie wystawy Elżbiety Suchcickiej odbędzie się 6 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze.

Wystawa „Mroźny ogród” to zestaw prac na papierze wykonanych z udziałem niskich temperatur. Autorka opracowała technikę utrwalającą ulotne piękno „lodowych roślin” jakie tworzy woda zamarzając w odpowiednich warunkach na płaszczyźnie, zjawisko to można obserwować zimą na szybach okiennych.

Inspiracją twórczą dla Elżbiety Suchcickiej jest od lat podgórski krajobraz okolic rodzinnego miasta. Elżbieta Suchcicka mieszka i pracuje w Lwówku Śl., gdzie się urodziła, dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej uzyskała w 1987. Poza pracą architekta eksperymentuje twórczo w dziedzinie plastyki, od 1989 liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce, Niemczech, Norwegii. Bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych, miedzy innymi „a la Jacuard - Tkanina łączy - Textil verbindet” -projekt odnoszący się do tradycji tkackich Zagłębia Ruhry, Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (w ramach ESK Essen 2010), a w latach 2015-16 uczestniczyła w projekcie „WODAjest... WASSERgleich..." łączącym miasta- Europejskie Stolice Kultury Essen 2010 i Wrocław 2016, zakończonym w kwietniu tego roku wystawą w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group