Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana
Czytających: 13925
Zalogowanych: 88
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Mróz niestraszny fanom nart retro

Niedziela, 25 lutego 2018, 9:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 9:14
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Mróz niestraszny fanom nart retro
Fot. WAC
Ani siarczysty mróz, ani padający momentami gęsto śnieg nie przeszkodziły miłośnikom narciarstwa w wersji retro w rozegraniu oryginalnych zawodów „Narty stare ale jare”, jakie odbyły się 24 lutego, na stoku U Hunkiewicza w Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie.

Impreza narciarska w stylu retro odbywała się w Szklarskiej Porębie już trzynasty raz. W tym roku jest jedną z części Ski Retro Festiwalu pod Szrenicą, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Inicjatorem rozgrywania pod Szrenicą tego typu zawodów, bardzo popularnych zwłaszcza za naszą południową granicą, a których celem jest kultywowanie dawnych tradycji narciarskich w regionie oraz dobra zabawa jest dr Przemysław Wiater.

Być może niezbyt sprzyjająca aura, a być może fakt iż impreza odbyła się w innym niż wcześniej planowano terminie sprawiły, że na starcie stanęło dość skromne grono miłośników zimowego szaleństwa w dawnym stylu. Zarówno wśród startujących na stoku jak i wśród publiczności królowały futrzane czapki, wełniane grube skarpety, swetry w jodełkę oraz kożuchy.

Rywalizowano w slalomie, skokach i zjeździe na saniach rogatych Jazda na dawnych deskach w trudnych warunkach wymagała sporych umiejętności, dlatego oprócz efektownych zjazdów można było obserwować równie efektowne upadki. Najważniejsze jednak, że wszystkim dopisywał dobry humor. Na zakończenie miłośnicy białego szaleństwa z myszką wspólnie spotkali się przy ognisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
470
Brawura kierowców
59%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
33%
Kiepski stan naszych dróg
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kotlina Jeleniogórska w czołówce majówkowych propozycji
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Karkonosze
Karkonosze przyciągają jak magnes
 
Aktualności
Wojna minęła, droga została – Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
 
Aktualności
Kto wyłamał drzwi do śmietnika na Noskowskiego?
 
Aktualności
Kolorowe Jeziorka bezpieczniejsze dla turystów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group