Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9200
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mroczna strona ulicy Okrzei

Sobota, 1 marca 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Mroczna strona ulicy Okrzei
Fot. TEJO
Lampy pamiętające lata 50. minionego wieku nie gwarantują oświetlenia po zapadnięciu zmroku mieszkańcom bocznego śródmiejskiego traktu. W ciemnościach pogrążają się tam też przejścia dla pieszych, co zwiększa ryzyko wypadków.

Ulica Okrzei nie jest traktem reprezentacyjnym, choć położona jest równolegle i bardzo blisko głównego pasażu – ul. 1 Maja. Dlatego od dawna decydenci traktują ją po macoszemu: sypią się elewacje zbudowanych w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku kamienic. A cała ulica po zapadnięciu zmroku pogrąża się w egipskich ciemnościach.

System oświetlenia jest nietypowy: na Okrzei nie ma bowiem latarni słupowych. Światło powinny zapewniać reflektory podwieszone na trakcji rozpiętej między budynkami. Nie wszystkie działają. Nic dziwnego – są przestarzałe. – To jedna z najbardziej mrocznych ulic Jeleniej Góry – narzekają mieszkańcy, którzy boją się po ciemku wychodzić z domów.

Strażnicy miejscy pośród najgorzej oświetlonych przejść dla pieszych wskazali to przy ulicy Okrzei, położone nieopodal Szkoły Podstawowej nr 7. Wprawdzie wieczorem nie chodzą tędy dzieci, ale w zimowych miesiącach, kiedy szybciej zapada zmrok, młodzi jeleniogórzanie w dwójnasób ryzykują pokonując trakt. A kierowcy nie widzą pieszych przechodzących przez pasy.

Samorządowcy nie ukrywają, że ponad połowa latarni ulicznych w mieście nadaje się do wymiany lub konserwacji. Przy ulicy Okrzei jest to potrzeba pilna. Także w sąsiedztwie, przy ul. Klonowica, latarnie są stare, brzydkie i skorodowane. Jednak na razie nie zostaną wymienione, bo w budżecie nie przewidziano na ten cel pieniędzy.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
869
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group