Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2433
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK: Segregacja odpadów na cmentarzach nie ma sensu

Poniedziałek, 14 października 2013, 7:50
Aktualizacja: 19:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: MPGK: Segregacja odpadów na cmentarzach nie ma sensu
Fot. Czytelnik
– Ostatnio dużo mówi się o gospodarce odpadami możliwymi do odzysku, a na jeleniogórskich cmentarzach nie ma segregacji – pisze nasz Czytelnik, który przesłał nam zdjęcia. – Może warto zainteresować się tym problemem, szczególnie w perspektywie zbliżających się Wszystkich Świętych – dodaje jeleniogórzanin.

Zdaniem naszego Czytelnika na cmentarzach odpady powinny być segregowane. Osobno: szkło, plastiki i liście. - Inne śmieci pojawiają się w sporadycznych przypadkach, dlatego nie rozumiem w czym jest problem – pisze nasz Czytelnik.

Włodzimierz Stasiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze tłumaczy, że szkło oraz plastik, z którego wykonane są znicze czy wkłady, nie nadają się do ponownego wykorzystania i nikt tego nie odbiera.

- Zarówno szkło, jak i plastik wyrzucane na cmentarzach nadają się tylko do utylizacji, bo żadna firma nie chce tego przyjmować – wyjaśnia. - Szkło jest hartowane, często malowane farbami, a plastiki są zanieczyszczone parafiną. Dlatego wszystko idzie do utylizacji. Tak jest w całym kraju – dodaje szef MPGK. Prezes przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej zapewnia jednak, że na dniach na cmentarzach zostaną ustawione specjalnie oznakowane pojemniki na liście.

- Obecnie przygotowujemy takie pojemniki na odpady biodegradowalne i niebawem zostaną one ustawione obok istniejących – mówi Włodzimierz Stasiak. – Cena za odbiór segregowanych odpadów biodegradowalnych jest taka sama, jak za odpady zmieszane, więc z tego tytułu spółka nie będzie miała żadnych profitów, a jedynie koszty ustawienia nowych kontenerów, ale mimo to staramy się, by segregacja była realizowana na naszym terenie jak najlepiej – dodaje prezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group