Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 7360
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Można kopcić w „akwarium”

Niedziela, 20 lutego 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Można kopcić w „akwarium”
Fot. Petr
Od minionej soboty w jednym z najpopularniejszych pubów w mieście przy kawie, drinku, piwie czy lampce wina można swobodnie „puszczać dymka”. Ale tylko w specjalnej „komorze”.

Jesienią ubiegłego roku w całej Polsce weszła w życie nowelizacja ustawy dot. ochrony zdrowia zakazująca m.in. palenia papierosów w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych. Zakaz ten może zostać częściowo zniesiony w przybytkach większych niż 100 m kw., o ile znajdzie się w nich „specjalna strefa dla palaczy”. Właśnie taką udostępniono w sobotę w pubie Metafora.

Zgodnie z pierwotnym założeniem, sala ta nie powstała stricte z myślą o klientach palących. – Już dawno chcieliśmy wydzielić w Metaforze osobną „salę kominkową”, w której klienci mogliby poczuć się bardziej komfortowo. I tak też się stało. To, że postawiona przegroda oraz specjalna wentylacja, którą udało nam się stworzyć, niesie za sobą korzyści dla palaczy, jest rzeczą dodatkową. Dążymy do tego, by każdy znalazł tu swoje miejsce – mówi nam Jacek Jacak, manager pubu.

Osoby palące w zdecydowanej większości są one zadowolone z faktu, że w ich ulubionym miejscu na powrót „można palić”. W gronie palących „sala kominkowa” zyskała nazwę „akwarium”: duże, przeszklone drzwi oraz ścianki działowe oddzielają salę od pozostałej części lokalu.

– Zawsze lubiłem przychodzić do Metafory, choć odpuściłem sobie trochę z chwilą wprowadzenia tego nieszczęsnego zakazu. Oczywiście, nieszczęsnego dla nas, palących – mówi Grzegorz Drumiński, stały klient. Przeciwnego zdania są ci, którzy palić nie lubią: – No to Metafora odpada! – ucina Kazimierz Piotrowski z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group