Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11882
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Motylowy chłopiec w Muzeum Zabawek

Wtorek, 30 listopada 2021, 5:59
Autor: WAC
Karpacz: Motylowy chłopiec w Muzeum Zabawek
Fot. Miejskie Muzeum Zabawek
W Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu kilka dni temu odbył się wernisaż nowej wystawy czasowej „Motylowy chłopiec” autorstwa Patrycji Augustyn.

Malarstwo Patrycji Augustyn poświęcone jest 11-letniemu synowi - Tristanowi, który wymaga stałej opieki. Patrycja zainteresowała się malarstwem, które miało pomóc chłopcu. Ta terapia sztuką stała się najpierw ich wspólną zabawą, a potem pasją mamy.

Malarkę dziwiło, jak jej syn inaczej postrzega rzeczy, które ona widziała.

Malowaliśmy zebrę - opowiada P. Augustyn. - Ja nadałam kształt, syn zrobił barwy. To nie były typowe kolory zebry, zupełnie inne. Pomyślałam, czy w malarstwie wszystko musi być dokładne, przewidywalne, równe, proporcjonalne?

Przewodnim motywem twórczości autorki jest portret syna, którego nazwała „ motylowym chłopcem”. Powstała cała seria obrazów - kolorowych, świeżych, intuicyjnych.

Autorka maluje amatorsko, ale potrafi wykreować barwny świat, który przenosi nas w krainę baśni i fantazji - mówi dyrektor Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu Agnieszka Lemiszewska. - Na błękitnych tłach unoszą się zwierzęta, kwiaty, motyle, elfy. Malując swoje prace autorka przenosi się w inny świat, w którym czuje się dobrze. Natomiast odbiorcy jej sztuki, mogą uśmiechnąć się, poczuć spokój i może melancholię.

Wystawę „Motylowy chłopiec” można oglądać do 9 stycznia 2022r.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group