Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8487
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motorowe szaleństwo

Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Motorowe szaleństwo
Fot. Jarosław Witkowski
Pogoda sprzyja właścicielom motocykli terenowych. Kłopot w tym, że – podobnie jak wiosną – zamiast w terenie, jeżdżą po mieście. Często tam, gdzie nie wolno.

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o szalejącym motocykliście, który straszył kuracjuszy w… alejkach parku Zdrojowego.
– Nie dość, że jest tam strefa ciszy, to przecież taki człowiek może zrobić krzywdę starszym i schorowanym ludziom, którzy spacerują po parku – mówi Joanna Sośnicka, która przebywa właśnie w Cieplicach.

Hałasujący motocykliści są, niestety, dla policji nieuchwytni. Jeżdżą nieoznakowanymi maszynami, które mogą praktycznie wszędzie wjechać i ukryć się przed radiowozem. Najczęściej policja jest bez szans, nawet kiedy ściga motocykl na normalnej drodze. – Wystarczy najmniejsza ścieżka i motor znika.

Kawalkady „endurowców” przetoczyły się także w piątek w okolicach osiedla Czarne. – Pędzili jak szaleni. Było ich kilku. Hałas jak od bombowców – usłyszeliśmy od okolicznych mieszkańców.

Zapewne znów będą wjeżdżali na tereny Karkonoskiego Parku Narodowego oraz inne leśne ścieżki uprzykrzając ludziom spacery i niszcząc dukty.

A przecież można się wyszaleć, o czym już wspominaliśmy, w pobliżu Siedlęcina, gdzie istnieją tereny przygotowane specjalnie dla amatorów głośnych i niebezpiecznych jednośladów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
804
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group