Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8762
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Motocyklista pod kołami nissana

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 15:03
Aktualizacja: Wtorek, 8 grudnia 2009, 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Motocyklista pod kołami nissana
Fot. Angela
Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego – Bartka Zwycięzcy. Poszkodowany ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala. Sprawca, który wymusił pierwszeństwo tłumaczył, że nie zauważył kierowcy jednośladu i wjechał na skrzyżowanie żeby mieć lepszą widoczność.

– Kierujący nissanem wyjeżdżając z ulicy Bartka Zwycięzcy wymusił pierwszeństwo przejazdu na motocykliście jadącym prawidłowo w stronę ulicy Kochanowskiego do góry w kierunku I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, w wyniku czego ranny został kierowca jednośladu. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami powyżej dni siedmiu, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy – mówił na miejscu posterunkowy Grzegorz Kopeć z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Dla 66-letniego kierowcy nissana z Jeleniej Góry było to pierwsze tego typu zdarzenie. Prawo jazdy ma od 33 lat. Dzisiejsze zdarzenie tłumaczył ograniczoną widocznością na skrzyżowaniu. Nie zauważył motocyklisty i uderzył w niego. Teraz za nieuwagę odpowie przed sądem.

Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe poszkodowany z Lubina był przytomny, ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala. Świadek zdarzenia potwierdził, że kierujący motocyklem poruszał się prawidłowo, bez nadmiernej prędkości.

Policjanci apelują by kierowcy samochodów zwracali większą uwagę na kierujących jednośladami, których do wyjeżdżania w trasę w dalszym ciągu zachęca pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group