Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9423
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motocykliści dzieciom

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 8:53
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2018, 5:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Motocykliści dzieciom
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa Motocyklowe Karkonosze po raz kolejny zadbała o pozytywne wrażenia młodych mieszkańców Jeleniej Góry i przyjezdnych. Pasjonaci jazdy na stalowych rumakach wraz z partnerami, zorganizowali w minioną niedzielę (3.06) Moto Dzień Dziecka.

Motocykliści, którzy poza obchodami Dnia Dziecka organizują też Moto Mikołajki, rozpoczęli niedzielną zabawę od Góry Szybowcowej skąd wyruszyli do Jeleniej Góry. Już na trasie parada cieszyła się dużym zainteresowaniem, a gdy uczestnicy imprezy przybyli na Plac Ratuszowy, widać było, że rekord frekwencji został osiągnięty.

O wrażenia, ale i bezpieczeństwo zadbali ratownicy medyczni, policjanci oraz strażacy. Długa kolejka ustawiła się do wozu strażackiego z wysięgnikiem, z którego można było podziwiać centrum miasta z wysokości. Każdy chętny - mały i duży - mógł usiąść na dowolnym motocyklu, a do wyboru było ich mnóstwo - różnego rodzaju.

- Staramy się rozgraniczyć - tam gdzie trzeba ścigamy, a tutaj wspieramy akcję dla dzieci. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili korowód z Góry Szybowcowej, machali, trąbili - było bezpiecznie i przyjemnie powiedziała st. sierż. Beata Sosulska Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Już dwukrotnie w Jeleniej Górze odbyły się Moto Mikołajki, a wczoraj (3.06) po raz drugi miał miejsce Moto Dzień Dziecka.

- Frekwencja dopisała, sponsorzy też - nie krył radości Jarosław Przybylski z grupy Motocyklowe Karkonosze. T
Tradycyjnie, po dwóch godzinach zabawy w centrum miasta, uczestnicy imprezy udali się z prezentami do Domu Dziecka Dąbrówka, gdzie zawsze kończą zabawę ogniskiem.

Niezwykle ważnym elementem akcji było sprowadzenie mobilnego punktu poboru krwi, a kolejka chętnych do podzielenia się darem życia była okazała.

Poza różnego typu motocyklami były też samochody, quady.

- O motocyklistach mówi się, że to dawcy organów, że szaleją, ale my też jesteśmy dobrzy i lubimy pomagać - dodał Jarosław Przybylski, który już zaprasza na kolejną edycję Moto Mikołajek w grudniu 2018 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
269
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group