Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7929
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motocykliści dla Niepodległej

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:05
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2018, 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Motocykliści dla Niepodległej
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa Motocyklowe Karkonosze postanowiła uczcić Święto Niepodległości zbierając się na dwóch głównych placach Jeleniej Góry. Najpierw "władcy stalowych rumaków" pojawili się na Placu Ratuszowym, skąd wyruszyli na Plac Piastowski w Cieplicach, a przed godziną 12:00 wrócili do centrum, aby wziąć udział we wspólnym śpiewaniu Hymnu Państwowego.
Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że motocykliści również świętują Niepodległość Polski - podkreślił na wstępie Arkadiusz Biegalski z grupy Motocyklowe Karkonosze.

Miłośnicy jednośladów znani są już z akcji charytatywnych, od jakiegoś czasu organizują się przy okazji Dnia Dziecka i Mikołajek, kiedy to zapraszają najmłodszych na Plac Ratuszowy oraz udają się na spotkanie z podopiecznymi Centrum Opieki nad Dzieckiem "Dąbrówka". Przy okazji obchodów 100. rocznicy Niepodległości Polski, mieli za cel pojawienie się z liczbą 100 - rożnego rodzaju motocykli.

Nie jesteśmy dawcami nerek. Największe zagrożenie sprawiają kierowcy samochodów. Motocykliści, owszem, szybko jeżdżą, ale nie zawsze są winni - podkreślił organizator spotkania, dla którego Święto Niepodległości jest niezwykle ważnym dniem w życiu.

Wśród motocyklistów byli użytkownicy skuterów, chopperów, motocykli sportowych czy klasyków.

Chcemy pokazać, że jesteśmy zjednoczoną rodziną, propagujemy wartości patriotyczne i w każdej grupie społecznej można się utożsamiać z Ojczyzną - powiedział Kamil Łabieniec, który znany jest z działalności na rzecz edukacji bezpiecznej jazdy motocyklem.

Po przejeździe do Cieplic i powrocie na Plac Ratuszowy, grupa Motocyklowe Karkonosze utworzyła szpaler na ulicy Długiej, przez który przeszła orkiestra, grająca chwilę później Mazurka Dąbrowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

23
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group