Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2235
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Morskie Oko" blisko... Karkonoszy

Wtorek, 24 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 października 2006, 21:55
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: "Morskie Oko" blisko... Karkonoszy
Fot. Angelika Grzywacz
Przepiękne skałki połączone z tajemniczym lasem i wodnym oczkiem to atrakcje, jakie czekają na szukających wyjątkowych jeleniogórskich miejsc. Jest to świetna baza wypadowa dla całej rodziny. Miejsce piękne, niestety zaniedbane.

To ostatni dzwonek, by w pełni móc podziwiać niesamowite cieplickie góry, pokryte zielonym mchem. Zimą piękno tego miejsca wygląda nieco inaczej.

Dotarcie do tego zakątku jest bardzo proste. Z centrum miasta należy kierować się ulicą Wolności w stronę Cieplic. Przed Apteką pod Koroną skręcamy w lewo w ulicę Krośnieńską, która prowadzi – miedzy innymi – do cmentarza.

Za ogrodzeniem nekropolii skręcamy w prawo i dojeżdżamy do kaplicy. Od niej do „Morskiego Oka” jest tylko kilkanaście metrów. Na miejscu "powita nas" mały stawik - potocznie przez mieszkańców zwany właśnie „morskim okiem”.

Tuż nad nim rozciągają się piękne, kilkunastometrowe skałki. Ci, którzy nie boją się na nie wejść, mogą na wodne oczko popatrzeć z góry. Poza tym wycieczkę można urozmaicić sobie spacerekiem po tajemniczo-ciekawym lesie w kierunku Staniszowa.

Niestety poza pięknem gór w oczy rzuca się ogólne zaniedbanie tego wyjątkowego miejsca. Niemniej warto je odwiedzić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group