Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8094
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: MOPS pod Szrenicą gotowy do akcji „Zima”

Czwartek, 17 listopada 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: MOPS pod Szrenicą gotowy do akcji „Zima”
Fot. Robert Czepielewski
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie zakończył już przygotowania do sezonu zimowego. Jak co roku, z jego inicjatywy odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej. Przeprowadzono już pierwszą akcję w ramach programu „Zima”. Polegała ona na patrolowaniu, w godzinach wieczornych przez pracowników MOPS–u razem z funkcjonariuszami policji i strażnikami miejskimi terenu miasta i miejsc gdzie koczują bezdomni.

- Najczęściej miejsca, w których przebywają bezdomni są nam znane – mówi Henryk Leszczyłowski pracownik działu pomocy środowiskowej. - W większości przypadków bezdomni z naszej gminy na bieżąco korzystają z naszej pomocy i informują nas o swoich potrzebach. Wyjazdy pracowników z policją i strażą miejską mają na celu dotarcie do osób, które z różnych powodów nie korzystają lub nie chcą korzystać z naszej pomocy - dodaje.

Obecnie według MOPS-u, na 14 bezdomnych tylko pięciu z wyraziło zgodę na pobyt w schronisku, 9 z nich, z różnych przyczyn, takiej zgody nie wyraziło. - Zdarza się, że bezdomny nie chce takiej pomocy – kontynuuje H. Leszczyłowski. - Wtedy podpisują stosowny dokument mówiący o tym, że zostali poinformowani o możliwości udzielenia im wsparcia przez MOPS, jednak odmawiają. W ten sposób zabezpieczamy się w razie wystąpienia jakiejś tragicznej sytuacji. Co ważne, oświadczenie, które podpisali informuje ich, że z pomocy MOPS-u mogą skorzystać w innym terminie - podkreśla.

Pomoc bezdomnym podczas akcji „Zima” to nie jedyne działania MOPS-u w Szklarskiej Porębie. Każdy świadczeniobiorca ośrodka może skorzystać dodatkowo z darmowej żywności czy też gorących posiłków, które wydawane są od poniedziałku do piątku. Ośrodek ma podpisaną umowę z Bankiem Żywności, który dostarcza produkty spożywcze. Osoby, które korzystają z tej dodatkowej pomocy otrzymują np. makaron, cukier, warzywa konserwowe, owoce. Nie dalej jak we wtorek MOPS otrzymał transport jabłek, które zostaną rozdysponowane wśród osób pobierające świadczenia pomocy społecznej.

W imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie Henryk Leszczyłowski zwrócił się z apelem do mieszkańców gminy Szklarska Poręba: Prosimy naszych mieszkańców, żeby nie byli obojętni na losy osób bezdomnych. Prosimy zgłaszać do nas, na policję, straży miejskiej osoby śpiące lub koczujące w klatkach schodowych lub w innych miejscach. Dotyczy to także osób, które żyją w skrajnym ubóstwie i potrzebują od MOPS-u pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
981
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group